Rūpniecības produkcijas apmēra kritums aprīlī Latvijā lielāks nekā ES vidēji

rūpniecība

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā aprīlī salīdzinājumā ar 2023.gada ceturto mēnesi samazinājusies par 7,8%, kas ir straujāks kritums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes “Eurostat” ceturtdien publicētie dati.

Kritums februārī gada salīdzinājumā reģistrēts 14 ES dalībvalstīs, bet straujāks nekā Latvijā tas bijis vien Īrijā (-15,7%). Savukārt Somijā rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 6,8%, Luksemburgā – par 5,9%, Igaunijā – par 4,8% un Vācijā – par 3,7%.

Tikmēr straujākais kāpums šajā periodā fiksēts Dānijā (+17,4%), Grieķijā (+10,8%), Slovēnijā (+7,4%) un Slovākijā (+6,4%). Lietuvā rūpniecības produkcijas izlaide palielinājusies par 2,4%.

Vienlaikus ES dalībvalstīs vidēji rūpniecības produkcijas izlaide aprīlī salīdzinājumā ar attiecīgo mēnesi pērn samazinājusies par 2%, bet eirozonā – par 3%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – martu – rūpniecības produkcijas izlaide ES aprīlī pieaugusi par 0,5%, bet eirozonā tā samazinājusies par 0,1%.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi rūpniecības produkcijas izlaide palielinājusies 15 valstīs, straujākais kāpums bijis Dānijā (+10,4%), Grieķijā (+7%) un Polijā (+6,7%), lielākais samazinājums reģistrēts Luksemburgā (-6,7%), Latvijā (-4,9%) un Īrijā (-3,4%), bet Spānijā un Horvātijā rūpniecības produkcijas izlaide saglabājusies nemainīga. Lietuvā rūpniecības produkcijas izlaide pieaugusi par 4,1%, bet Igaunijā tā samazinājusies par 1,5%.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ome
ome

Kurss drošs un pārliecinoš – vēl tikai drusku un esam sasnieguši galveno- visatpalikušākā valsts ES. Tagad tikai ar praida gajienu ceļam IKP- vai tad ir vēl kāda cita doma ?