Iecerētā shēma neizdodas, Jaunzeme spiesta izsludināt konkursu uz Nodokļu un muitas policijas pārvaldes vadītāja amatu

Ieva Jaunzeme

Rezonanse pēc nedēļas nogales publikācijām saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes rīcību, paslepus nozīmējot uz vakanto Nodokļu un muitas policijas pārvaldes vadītāja amatu Iekšējās drošības pārvaldes vadītāju Aigaru Prusaku, bija tik iespaidīga, ka viņai nācās mainīt lēmumu un paziņot par atklāta konkursa rīkošanu.

10. februārī pietiek.com publicēja labi informēta lasītāja rakstu, kurā tika minēts, ka I. Jaunzeme NMPP direktora amatā bez konkursa iecēlusi līdzšinējo VID Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) vadītāju A. Prusaku.

„Portāls pietiek.com jau iepriekš ziņojis par gatavošanos iecelt A.Prusaku NMPP direktora amatā, tomēr neviens nebija gatavs tik bezkaunīgai I.Jaunzemes rīcībai, nerīkojot pat formālu konkursu uz šo valstiski svarīgo amatu.

Portāls pietiek.com jau vairākkārt ir rakstījis par A.Prusaka ciešo saikni ar daudzos noziegumos aizdomās turēto Juri Jurašu kopš KNAB laikiem un iespējamu saistību ar jumtošanas pakalpojumu sniegšanu,” rakstīja labi informētais lasītājs.

Taču šī un vēl divas pietiek.com publikācijas, kurās tika norādīts uz A. Prusaka ciešo saistību ar bēdīgi slaveno Juri Jurašu un viņa „brigādi”, izraisīja īstu paniku VID vadībā. Par to uzskatāmi liecina fakts, ka jau kopš vakardienas VID nespēj sniegt atbildes uz jautājumu – kādus tieši rīkojumus attiecībā uz NMPP vadītāja amatu I. Jaunzeme ir pieņēmusi šā gada februārī.

Šīs nespējas izskaidrojums, kā ziņo pietiek.com informācijas avoti VID, ir vienkāršs – vispirms I. Jaunzeme parakstījusi rīkojumu nozīmēt A. Prusaku par NMPP direktora vietas izpildītāju, bet pēc tam, sākoties rezonansei, pārbijusies un rīkojumu atcēlusi. Interesanti, ka tagad par NMPP direktora vietas izpildītāju ir iecelta bijusī A. Prusaka sieva, pašreizējā pārvaldes direktora vietniece Kristīne Prusaka-Brinkmane.

Noteikti turpināsim sekot notikumu attīstībai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anita
Anita

skaties kur gribi — apkārt vienīgi prusaki

Angry birds
Angry birds

Ko man atgādina šī bilde

XXL
XXL

Jaunzemei neraža, jo nevar darīt kā radusi. Vispār par izrunāšanos iepriekšējos gados viņai ja tāpat pienākas beztermiņa vilka pase.

pauļuts
pauļuts

Cik tur alga tai amatā? Un, kas jādara?

debīlais bondars
debīlais bondars

Mož man pamēģināt? Jāisūta sīvī, mož noveicas, pazvanīšu vairai mož viņai tur kāds blats. Nebūtu tās sodamības

šlesers
šlesers

Suti vienalga. Man tualetes papirs iet uz beigām