“airBaltic” koncerns pērn guvis rekordpeļņu

airBaltic krājbanka

Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” koncerns pagājušajā gadā strādāja ar auditēto peļņu 33,652 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, savukārt koncerna apgrozījums, salīdzinot ar 2022. gadu, palielinājās par 33,5%, sasniedzot 667,982 miljonus eiro, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka 2023. gadā aviokompānija turpināja virzību uz darbības atjaunošanu līdz pirms Covid-19 līmenim. Aviokompānija 2023. gadā pārvadāja 4,5 miljonus pasažieru, kas gan joprojām nesasniedza 2019. gada līmeni, kad tika pārvadāti pieci miljoni pasažieru.

“Tomēr, ņemot vērā austrumu tirgu slēgšanu un darbības traucējumus lidmašīnu pieejamības dēļ, vadība atveseļošanās tendenci vērtē ļoti pozitīvi,” teikts vadības ziņojumā, prognozējot, ka 2024. gadā tiks pārsniegts 2019. gadā pārvadāto pasažieru skaits.

Kā zināms, 2022. gadā “airBaltic” koncerna apgrozījums bija 500,17 miljoni eiro, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2021. gadā, bet kompānijas zaudējumi samazinājās 2,5 reizes – līdz 54,219 miljoniem eiro.

Latvijas valstij pieder 97,97% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 2,03%.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
grāmatvedis
grāmatvedis

Cooking books?

Jeblonskis
Jeblonskis

Nu tad visu to peļņu valsts kasē!
Vai tomērt ne…

kongo
kongo

Tā varetu, būt, kad barojas no valsts kases, bet lidojumos par brīvu nevar pacienāt pat ar glāzi ūdens. Kad vien iespējams, lidoju ar citu aviokompāniju.