Pavasara tīrīšana tehnoloģiju laikmetā – literatūras klasika miskastē?

pavasara tīrīšana

Pavasara tīrīšana tehnoloģiju laikmetā? Bēdīgs skats licis satraukties kādai rīdziniecei, kas sociālajā tīklā Facebook publicējusi Grīna bulvārī Pārdaugavā uzņemtu fotogrāfiju: atkritumu konteineris, kas pāri malām piebāzts ar literatūras klasikas grāmatām.

Literatūras klasikas “kapvieta” fiksēta Grīna bulvārī pie Uzvaras parka robežas. Foto autore Renāte gan domā, ka nekas nosodāms tas neesot – cilvēkiem tehnoloģiju laikmetā acīmredzot ir citas prioritātes. Turklāt garāmgājēji jau pamanījušies no bagātīgā literatūras kalna izķeksēt ko sev noderīgu.
“Mūsdienās tas ir tikai papīrs un kartons. Gan to pārstrādās papīra virtuves dvielī,” ierakstu komentējis kāds puisis. Jā, iespējams, ka tā būs, un tie ir tikai lieki aizspriedumi, ka grāmatas ir sava veida svētums un saudzējamas. Bet vai tiešām laikmetā, kad ir gandrīz nepieklājīgi būt izlecējam un sabiedriskajā transportā lasīt grāmatu, kad visu pārējo pasažieru deguni ieurbušies viedierīcēs, grāmatas ir tā vienkārši jāizmet atkritumos?

Pārpildītajā miskastē uzmanīgākie ir grāmatu kaudzē saskatījuši arī Regīnas Ezeras, Čārlza Dikensa, Mariņinas, Tomasa Manna darbus, kā arī Balzaka kopotos rakstus. Vai patiešām nevienai skolas bibliotēkai, sociālajam dienas centram vai kādai citai iestādei nebūtu noderīgas šīs grāmatas?

Starp citu, grāmatas labprāt iepērk, piemēram, veikalu tīkls „Otrā elpa”.

Taisnība, nevar gan vainot cilvēkus, kuri nolēmuši sakārtot savu dzīvošanas vidi, tāpēc pavasara tīrīšana likusi atbrīvoties no acīmredzot nevajadzīgās makulatūras…

 

 

Bet kāds ir jūsu viedoklis? Rakstiet komentārus un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

2 Komentāri on "Pavasara tīrīšana tehnoloģiju laikmetā – literatūras klasika miskastē?"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Agne
Agne

Bibliotēkās šīs grāmatas neviens nelasa jau gadiem un arai bibliotēkām tās nākās norakstīt, jo fiziski nav vietas. Skolās obligāto literatūru apgūst vienas stundas ietvaros… Varbūt tad kādam pandionātam tik noder, bet reālākais risinājums – makulatūra. Tāds tagad laiks….

JZ
JZ

Makdonalts glābs pasauli!

wpDiscuz