Pavasara alerģija: 5 produkti, kas palīdz mazināt puņķus un asaras

pavasara alerģija

Visi priecājas par dabas mošanos, bet tu šņaukājies, šķaudi un slauki asaras – klāt pavasara alerģija. Ja ainiņa šķiet pazīstama, piedāvājam dažus ieteikumus kā diskomfortu mazināt.

Iekļaujiet ikdienas ēdienkartē šos piecus pārtikas produktus, lai mazinātu aizliktu degunu un citus nepatīkamus alerģijas simptomus.

1.Brokoļi

pavasara alerģija

Pavasara alerģija mazināsies, pateicoties pamatīgajam C vitamīna daudzumam, ko satur šis čirkainais dārzenis. Tas ir spēcīgs antioksidants, kas šķidrina asinis un veicina oksidatīvajos procesos. Tieši šīs vitamīna īpašības atvieglo nepatīkamos simptomus, ar kuriem neskopojas pavasara alerģija. Tādas pašas īpašības ir arī brokoļu „sugas brāļiem” – ziedkāpostiem un parastajiem kāpostiem.

2. Treknas zivis

pavasara alerģija

Treknas zivis, piemēram, lasis, satur daudz Omega-3 taukskābju, kas palīdz aizsargāt šūnu apvalkus, kuru iziršana bieži vien ir alerģisko simptomu cēlonis. Būs gana, ja diennaktī apēdīsiet 5mg Omega-3 taukskābes.

3. Kurkuma

pavasara alerģija

Bieži kurkuma tiek slavēta kā zāles teju pret visām kaitēm. Jā, un arī nejaukajiem simptomiem, kurus izraisa pavasara alerģija. Garšviela satur kurkumīnu, kas ir lielisks antioksidants un pretiekaisumu līdzeklis.

4.Nātres

pavasara alerģija

Lai jūs nemulsina, ka nātres nav gluži pierasts pārtikas produkts, ir tomēr vērts šo nezāli iekļaut savā ēdienkartē. Nātres  lieliski palīdz cīnīties ar pavasara alerģijas simptomiem. Gatavojiet nātru zupu, dzeriet nātru tēju vai pievienojiet jaunās nātres salātiem. Šķaudīšana, deguna aizlikums un acu asarošana mazināsies.

5.Skābēti kāposti

pavasara alerģija

Skābēti kāposti ir produkts, kurā arī ir kvantums C vitamīna, kas, kā jau minējām iepriekš, ir lielisks līdzeklis cīņā ar alerģiskajiem simptomiem. Turklāt skābēti kāposti labi palīdz arī bronhiālās astmas slimniekiem, lēkmes padarot retākas.

Vēl daži ieteikumi laikā, kad uzglūn pavasara alerģija

1. Nēsājiet cepuri, pat ja ir silti – lai ziedputekšņi mazāk ieķeras matos un ir mazāka iespēja tos ienest mājās;

2. Skalojiet matus, atnākot mājās – tā mazināsies ziedputekšņu daudzums, ko atnesam līdz no pastaigas svaigā gaisā;

3. Uz acīm – saulesbrilles, ne tikai saules UV staru dēļ, bet arī lai mazinātu ziedputekšņu nokļūšanu acīs;

4. Virsdrēbes mājās labāk turēt atsevišķi no dzīvojamām telpām, vēlams, skapī priekšnamā;

5. Lai mazinātu ziedputekšņu koncentrāciju iekštelpās, telpas vēdiniet labāk pēc lietus – bet uzmanīgi, jo ziedputekšņi vēdināšanas laikā nokļūst telpās;

6. Braucot ar mašīnu, neturiet vaļā logus;

7.  Ja gribat atpūsties pie dabas, tad labāk braukt pie jūras, kur ziedputekšņu koncentrācija ir mazāka;

8. Mājās izvairieties no caurvēja. Jāņem vērā, ka vējš pārnēsā ziedputekšņus 200 km attālumā, kas nozīmē – pie mājas nav obligāti jāzied bērzam, lai būtu alerģija pret tā ziedputekšņiem.

Bet pats galvenais – dzeriet vairāk ūdens! Nevis tēju, kafiju vai limonādi, bet parastu ūdeni.

Lai jums laba veselība!

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar