No Latvijas kalnu slēpošanas leģendas Anda Kordes atvadīšanās notiks pirmdien

no Anda Kordes atvadīsies

Nākamo pirmdien notiks atvadīšanās no Latvijas kalnu slēpošanas leģendas Anda Kordes, vēsta viņa audzēkņi.

Anda Kordes izvadīšana no Rīgas Krematorijas Lielās zāles notiks 25.janvārī plkst.13.

Andis Korde, kuram pērn apritēja 85 gadi, mūžībā aizgāja pagājušajā svētdienā, turklāt tas notika vietā, kur viņam visvairāk patika būt, – uz kalna.

Kā vēsta Latvijas Slēpošanas savienība (LSS), Andis Korde kopā ar brāli Ziedoni stāvēja pie kalnu slēpošanas šūpuļa Latvijā un ieguldīja milzīgu darbu, lai šis ziemas sporta veids attīstos Latvijā. Andis Korde uzaudzināja ļoti daudz labu kalnu slēpotāju un treneru.

Kā vēstīts Kordes trases Siguldā mājaslapā, viņš kā treneris strādājis un pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados izveidojis jaunu trasi Gaiziņkalnā, bet vēlāk atgriezās Siguldā, Kaķīškalnā. Tomēr, cenšoties panākt labākus sportiskos rezultātus, Korde noskatīja slēpošanai ļoti pievilcīgu kalnu Gaujas senlejā un spēja iegūt atļauju iekārtot tur trasi.

Daudzi Kordes audzēkņi, kas piedalījās arī trases iekārtošanā, vēlāk apguva ārsta profesiju, bet turpināja apmeklēt trasi, kas šādi ieguva Dakterkalna nosaukumu. Savukārt vēlāk tas pārtapa par Kordes trasi.

Anda Kordes audzēkne ir arī Jana Zvejniece, kuras trīs dēli ir starp šī brīža labākajiem kalnu slēpotājiem. Kristaps Zvejnieks šomēnes guva lielāko sasniegumu neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanā, izcīnot 26.vietu Pasaules kausa sacensībās.

2014.gadā Andis Korde saņēma balvu par mūža ieguldījumu Siguldas novada sporta attīstībā un kalnu slēpošanas tradīciju pilnveidošanā.

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz