Guļu ar vīru, bet iztēlojos Klūniju – kāpēc seksa laikā fantazējam par citiem?

erotika

Grūti iedomāties seksuālo dzīvi, kurā nav vietas fantāzijām. Dažreiz mēs neapzināti piešķiram partnerim tādas īpašības, kas mūs uzbudina. Varētu domāt – un kas tur slikts?

Saskaņā ar žurnāla Sex Research datiem 98% vīriešu un 80% sieviešu laiku pa laikam domā erotiskas domas par kādu citu, ne partneri ar kuru mīlējas.

Tajā pašā laikā daudzi vispār negribētu zināt, ka partnerim ir tādas fantāzijas. Saruna par šo tēmu var beigties ar apsūdzībām krāpšanā. Bet vai patiešām būtu jāliek vienādības zīmes starp īstu krāpšanu un fantāzijām, kas ir un paliek tikai mūsu galvā?

Lai to izdarītu, jāsaprot, kāpēc mēs vispār mēdzam fantazēt.

 

Mēs nevaram būt viens otram viss

“Savos seansos es bieži redzu pārus, kuru attiecības pasliktinās greizsirdības dēļ,” atklāj psihoterapeits un pāru attiecību speciālists Sets Meiers.  “Es paskaidroju katram no partneriem, ka neviens nevar apmierināt jebkuru viņu vajadzību – seksā vai kādā citā jomā. Es iesaku pāriem iemācīties pieņemt otru kopumā, kā atsevišķu personību – un tas nozīmē pieņemt arī to, ka partneris var fantazēt par citiem.”

 

Mēs izspēlējam dažādus scenārijus

Dažreiz ir grūti saprast, ko patiesībā gribam. Audzināšana, priekšstati par seksu, mūsu pašu noteiktie tabu, ko radījusi slikta pieredze – tas viss neļauj runāt ar partneri atklāti.

Toties savās fantāzijās mums ne no viena nav jābaidās. Vistrakākie scenāriji, ko varam savā prātā iztēloties, ir iespējami pateicoties sajūtai, ka varam to kontrolēt. Citu cilvēku līdzdalība var palīdzēt  abstrahēties no pašreizējām attiecībām.

Ar cilvēkiem mūsu fantāzijās mēs neizjūtam kaunu un neveiklību.

 

Mūs nomāc absolūta tuvība

Mēs fantazējam nevis tāpēc, ka partneri nemīlam, bet tāpēc, ka mūsu dzīve ir cieši saistīta ar viņa dzīvi un mums nepieciešama zināma brīvība no otra klātbūtnes. “Mēs domājam par citiem ne jau tāpēc (vai ne obligāti tāpēc), ka neesam tuvi. Varbūt mēs esam pat pārāk tuvi,” skaidro psihoterapeite Sūzana Vitborna. “Labam seksam ir nepieciešams zināms attālums. To sniedz fantāzijas.”

Mēs organizējam savu iekšējo pasauli līdzīgi, kā iekārtojam mājokli. Fantāzijas var būt veids, kā izvēdināt telpu un ielaist tajā svaigu gaisu. Tās var būt daļa no mūsu slepenā kaktiņa, kur citiem piekļuve liegta. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc mums būtu jārespektē partnera fantāzijas – noslēpuma un nepieejamības elements uzbudina un attiecībām kopumā tas nāk par labu.

 

Kad vajadzētu uztraukties

“Ja partneri ir kopā jau daudzus gadus, loģiski, ka katram no viņiem ir fantāzijas par seksu ar citiem cilvēkiem,” skaidro Sets Meiers. “Tomēr, ja tādas domas ir vienmēr, katrā tuvības mirklī, tā var būt zīme, ka attiecībās kaut kas nav kārtībā”.

Ja tu pastāvīgi fantazē par kādu citu, varbūt tas ir psiholoģiskais aizsardzības mehānisms, kā izvairīties no neērtajām sajūtām attiecībās. Tev var būt garlaicīgi, tu vari būt dusmīgs uz partneri, un tad iztēle sniedz aizsardzību pret nepatīkamo intimitāti.

 

Fantāzijas ir un paliek tikai fantāzijas

“Iracionālā mūsu prāta daļa baidās, ka iekāres slūžas atvērsies un mēs šo straumi vairs nespēsim kontrolēt,” saka Sūzana Vitborna. “Iztēloties seksu ar kādu svešinieku ir tik droši tāpēc, ka jūs skaidri zināt – realitātē tas nekad nenotiks”.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Psychologytoday

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz