Igaunija tuvāko gadu laikā aizsardzībai plāno izlietot vairāk nekā 14 miljardus eiro

Igaunijas armija

Igaunijas amatpersonas izsludinājušas plānus par līdz šim plašāko un dārgāko bruņoto spēku spēju attīstības plānu, paredzot jaunu ieroču un aprīkojuma iepirkumu, bruņoto spēku skaitliskā sastāva kāpināšanu, kā arī kopējā aizsardzības finansējuma krasu pieaugumu, vēsta ASV aizsardzības nozares medijs “Defense News”.

Igaunijas Aizsardzības ministrijas sagatavotie aprēķini liecina, ka tuvāko 10 gadu laikā Igaunija aizsardzībai plāno izlietot vairāk nekā 14 miljardus eiro.

Šie plāni būtiski kāpinās arī aizsardzības izdevumu apmēru pret ikgadējo Igaunijas iekšzemes kopproduktu laika periodā no 2024. līdz 2027. gadam. Sagaidāms, ka tas palielināsies līdz 3% iepretim 2,85% šogad.

Papildus plānotajiem līdzekļiem paredzēts piešķirt vēl 1,1 miljardu eiro, ko paredzēts izlietot aprīkojuma iepirkumiem.

Kopumā nākamo gadu laikā valsts militārās izmaksas palielināsies par 54%.

Tikpat vērienīgi plānoti Igaunijas ieroču iepirkumi.  Liela daļa nākotnes piegādes darījumu ir saistīti ar Izraēlā ražoto ieroču piegādēm. Piemēram Izraēlas aizsardzības uzņēmums ”Israel Aerospace Industries” jau nākamgad sāks tālās darbības nāvējošo dronu “HARPY” piegādi.

Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs iepriekš sacīja, ka, ņemot vērā Krievijas necilvēcīgo karadarbību Ukrainā, šīs sistēmas Igaunijai dos priekšrocības uzbrukt ienaidniekam tālākā distancē.

Igaunija nākamo divu gadu laikā plāno turpināt arī savu prettanku spēju uzlabošanu. Bruņojumu plānots papildināt ar Izraēlas kompānijas “Rafael” izstrādātajiem prettanku raķešu “SPIKE” kompleksiem. Gaidāms, ka abas Igaunijas Sauszemes brigādes saņems “Spike” tuvās darbības ieročus, bet Igaunijas teritoriālās aizsardzības vienības (Kaitsellit) – tālās darbības prettanku raķetes.

Tāpat plānots uzlabot pretkuģu spējas. Saskaņā ar Igaunijas bruņoto spēku komandiera ģenerāļa Martina Herema teikto, šis mērķis tiks sasniegts, ieviešot bruņojumā “Blue Spear” pretkuģu raķetes, ko izstrādājis Izraēlas aizsardzības milža “IAI” un un Singapūras uzņēmuma “ST Engineering Land Systems” kopuzņēmums.

Pēc ģenerāļa M. Herema teiktā, abas profesionālās sauszemes spēku brigādes jau drīzumā saņems 36 Korejas uzņēmuma “Hanwa Defence” izstrādātās pašgājējhaubices K-9.

Tāpat arī kājnieku vienības saņems Spānijas uzņēmuma “Instalaza izstrādātos automātiskos granātmetējus.

Arī 2. kājnieku brigāde tiks aprīkota ar moderniem bruņutransportieriem. Pagaidām karavīru pārvietošanai tā izmanto smagās kravas mašīnas. Lai gan pērn Igaunijas Aizsardzības iepirkumu centrs izziņoja 215.4 miljonu eiro vērtu iepirkumu, pagaidām nav zināms, kurš uzņēmums piegādās bruņutransportierus.

2025. gadā Igaunijas sauszemes spēki saņems vairākas HIMARS artilērijas raķešu palaišanas sistēmas. Kopumā Tallina ar ASV ražotāju “Lockheed Martin” noslēgusi līgumu par sešu šādu iekārtu piegādi.

Viens no nopietnākajiem Igaunijas Aizsardzības projektiem ir vērsts pretgaisa aizsardzības uzlabošanai, tostarp modernizējot komunikāciju un radaru sistēmas.

Papildus paredzēts iegādāties arī Polijas uzņēmuma “Mesko” ražotās tuvās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas “Piorun”. Šos ieročus, pēc ģenerāļa M. Herema teiktā, plānots iegūt līdz 2025. gadam.

Papildus vērienīgajiem iepirkumiem, Igaunija ir nolēmusi par 10 tūkstošiem karavīru palielināt bruņoto spēku personālsastāvu, lai tas tuvotos 36 000 karavīru atzīmei pašreizējo 25 000 vietā.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
333
333

Bezmaksas medicinas LATVIJAA VAIRAAK NAV

OFICIALI

haha
haha

Tad jau igaunijā arī tāpat kā latvijā, medicīnas, izglītības un soc. garantijas vairs nebūs? Bojārs aizliegtajā paņēmienā vairs nevarēs stātīt par igaunijas labo piemēru?

hoho
hoho

To domā, būs tā kā Krievijā?

haha
haha

Nē tā kā Krievijā te nemaz nevar būt, te nav naudas lai būtu tā kā Krievijā. To tev mediji katru dienu stāsta ka redz cik tu labi dzīvo, ka Krievijā esot vēl sliktāk. Man radinieki tur dzīvo. Medicīna tur parastam cilvēkam pieejama. Un turienes mediķiem nav jāiet 2x gadā streikot, kā tas ir Latvijā.

Krūmu ezis
Krūmu ezis

Vispār jau Krievijā par streikošanu liek cietumā.

krūmu ezim
krūmu ezim

Nez vai paši krievi to zin? Vai to tikai rietumvalstu medijos tā stāsta? Ja tev ir neapgāžami pierādījumi, lūdzu dod linku, cik ir ielikti cietumā par to ka tikai piedalījušies kādā streikā? Tad arī salīdzinam kā ir citās, tā sauktajās brīvajās rietumvalstīs. Mēs taču visi esam redzējuši video no Francijas, ASV, Lielbritānijas, kā tur policisti dauza streikotājus, kā arestē. Šopavasar no Francijas vien jau bija ko vērts. Latvijas ziņās pat klusēja par notikumiem Francijā. Bet tas jau neskaitās vai ne? Bet ja Krievijā kādreiz kāds īslaicīgi tiek arestēts, tad tur taču nav brīvības?