Cik daudz alkohola ir jāizdzer, lai iepatiktos sarunu biedram?

daudz alkohola

Britu zinātnieki nākuši klajā ar ieteikumiem, cik daudz alkohola ir jāizdzer tiem, kuri kādā saviesīgā pasākumā vēlas iepatikties sarunu biedram.

Zinātnieki paziņojuši, ka radīt patīkamu iespaidu par sevi ir vienkāršāk, ja esat izdzēris tikai vienu glāzīti alkohola, nevis divas vai vairāk, vēsta izdevums Livescience.

Tādu secinājums gūts, veicot eksperimentu ļaužu grupā, dodot tiem izdzert noteiktu daudzumu alkohola. Pētījuma rezultāti publicēti žurnāla „Alcohol&Alcoholism”.

Eksperimenta veikšanai pētnieki bija sapulcējuši Bristoles universitātes 40 studentu grupu. Fotogrāfijās tika fiksēts dalībnieku ārējais izskats dažādās alkohola daudzuma izdzeršanas un reibuma stadijās.

Visiem eksperimenta dalībniekiem lūdza izturēties dabiski: fotografējoties nemainīt sejas izteiksmi un speciāli nepozēt.

Cita studentu grupa tostarp vērtēja, cik pievilcīgas, pēc viņu domām, ir fotogrāfijās attēlotās personas.

Rezultātā par pašiem pievilcīgākajiem tika atzītas tās personas, kas bija izdzērušas vienu porciju alkohola. Interesanti, ka šī tendence nedarbojas progresijā: pēc divu vai vairāk glāzīšu iztukšošanas eksperimenta dalībnieki pievilcīgāki nekļuva.

“Panākumu noslēpums meklējums sārtumā vaigos – neliela doza alkohola, atšķirībā no lielas,  rada asins pieplūdumu sejai, bet tas zemapziņā izraisa simpātijas, saistot to ar šī cilvēka lielisko fizisko formu”, – norādīja viens no pētījuma autoriem Markuss Munafo.

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz