Sākta sarunu procedūra par armijas pārtikas piegādes 220 milj. līguma laušanu

Ir sākta sarunu procedūra ar uzņēmumu “Zītari LZ” par armijas pārtikas piegādes iepirkuma līguma pārtraukšanu, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Rīta panorāma” atklāja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Viņa sacīja, ka sīkāka informācija par sarunu detaļām no valsts puses netiks sniegta, jo process esot konfidenciāls.

Tomēr ministre uzsvēra, ka darīs visu iespējamo, lai līguma laušanas rezultātā Latvijas valsts nekādus zaudējumus neciestu.

Kā ziņots, Ministru kabinets 9.maijā aiz slēgtām durvīm uzklausīja Aizsardzības ministrijas (AM) ziņojumu par iepirkumu saistībā ar loģistikas pakalpojumu pārtikas piegādē armijas vajadzībām, taču pēc valdības sēdes ne Ministru prezidents, ne AM neatklāja, vai un kādi lēmumi pieņemti.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) marta beigās parakstīja rezolūciju, ar kuru AM tika uzdots vērtēt iespējas lauzt līgumu par pārtikas piegādi Latvijas armijai ar iepirkumā uzvarējušo uzņēmumu “Zītari LZ”, vienlaikus nodrošinot pārtikas apgādes nepārtrauktību.

AM bija uzdots sagatavot informatīvo ziņojumu par līguma laušanas iespējām, lai to būtu iespējams izskatīt valdības sēdē 4.aprīlī. Tikmēr aizsardzības ministre LTV tika paziņojusi, ka ministrija jau pieņēmusi lēmumu izbeigt līgumu ar “Zītari LZ” par minēto iepirkumu.

Vienai aizsardzības resora amatpersonai, kas iesaistīta iepirkumā par loģistikas pakalpojumu pārtikas piegādē armijas vajadzībām, piemērots disciplinārsods – atbrīvošana no amata. Amatpersonas vārds netiek atklāts, taču zināms, ka aizsardzības resorā ir atstādināts iepirkuma komisijas vadītājs, nu jau bijušais Nacionālās apvienības (NA) biedrs Ēriks Ezeriņš un kāda NBS amatpersona. TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka atstādināts tika Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Nodrošinājuma pavēlniecības štāba Apgādes pārvaldes Iepirkumu un līgumu daļas priekšnieks Imants Freibergs.

Kā ziņots, Rojā reģistrētais uzņēmums “Zītari LZ” 2022.gada decembrī ieguva 220 miljonus eiro vērtu līgumu par pārtikas piegādi NBS vajadzībām turpmākos piecus gadus.

Ar SIA “Zītari LZ” līgums tika noslēgts par loģistikas sistēmas izveidi, kas apvieno virkni pārtikas ražotājus un citus komersantus, lai nodrošinātu pārtikas piegādi visām NBS vienībām visā Latvijas teritorijā. Saskaņā ar līgumu uzņēmumam pēc NBS pieprasījumiem būtu jānodrošina arī nepieciešamie pārtikas krājumi. Tāpat vienošanās paredz pienākumu uzņēmumam nodrošināt NBS nepieciešamās pārtikas ražošanu un piegādi kara gadījumā, iepriekš norādījusi AM.

AM par iepirkumu sāka pārbaudes, kuru sākotnējie rezultāti liecinājuši par iespējamiem pārkāpumiem. Šādos apstākļos amatpersonas publiski ir izteikušās, ka būtu apsveramas iespējas līgumu izbeigt.

Lai ar kriminālprocesuālām metodēm pārbaudītu, vai iepirkuma procedūras laikā no 2021.gada 18.oktobra līdz šī gada 10.janvārim īstenoti noziedzīgi nodarījumi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 3.martā sācis kriminālprocesu. Kriminālprocess sākts pēc trīs Krimināllikuma pantiem par nepatiesu ziņu par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā norādīšanu deklarācijā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu.

Saskaņā “Nekā personīga” ziņoto tiesības uz aizstāvību ir iepirkuma komisijas loceklim Ezeriņam, SIA “Zītari LZ” izpilddirektoram Jurim Zeltiņam, kā arī diviem bijušā aizsardzības ministra Arta Pabrika padomniekiem Valdim Verneram un Aivaram Tiesnesim.

Izmeklēšanas interesēs KNAB nesniedz informāciju, kāds konkrēti procesuālais statuss piemērots katrai kriminālprocesā iesaistītajai personai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Nu tikai tā “procedūra” jāizvelk uz 5-6 gadiem un viss būs “tiesiski”

Patriots
Patriots

Nepareiza firma ir vinējuši))), tā Murnieces k-e ? Nu nu ))))

Patriots
Patriots

Zītari latvijas cienīga Kompānija ar 31. gadu pieredzi, labu aprozījumu un renabilitāti, kura jau sevī daudzkārt pieradīja nopietnos projēktos, bet jādod priekšroku leišiem))) Ar neizdevīgu piedāvājumu, tas jau liekas baigi aizdomīgi!!!
“Latvietis ēd poļu ābolus, dzer igauņu pienu, iepērkas lietuviešu veikalos”, vēl pie tam apēd viens otru -latvieti un “ļoti lepojas ar savām latviskajām tradīcijām”

Zellis
Zellis

Zītari ar savu niecīgo 3% uzcenojumu neder?Vajag paņemt kādu no konkurentiem, kuri piedāvāja 48% un citi vēl lielāku uzcenojumu. Lūk te ir jādarbojas KNABam, ka brūk virsū Zītariem par NEKO. Ar “220 milj.” virsrakstiem baro tik tautu. 220 milj. 5 gados būtu maksimālā summa pie kara apstākļiem pie vissliktākā scenārija!!!!

Tas ir vienkārši kliedzošs gadījums kā koruptīva shēma vēršas pret konkursa uzvarētāju ar niecīgu 3% uzcenojumu!!!!

ruksis
ruksis

Tie Zītari izklausās īsti tītari.

Derdz
Derdz

Jūs vismaz varat to darīt ko viņi darīja un dara, un pacelt savu apziņu tāda prāta spēju limeni

Nesaskaņa
Nesaskaņa

Kā tad tā, ka Nacionālās apvienības Ēriks Ezeriņš šajā visā iejaukts, un tas viss notiek Nacionālās apvienības ministres Mūrnieces ministrijā? Tādi patrioti, bet savas valsts aizsardzības budžetu šitā? Diemžēl NA vēlētājs tāpat kā jenotības vēlētājs neskatās uz darbiem, bet klausās solījumus. Pat Saskaņas vēlētājam pieleca, ka par Saskaņu labāk nebalsot, bet ne šitiem. Man tā liekas ka NA un JV varētu pat pieņemt likumu, un izsist savam vēlētājam logus, pateikt ka to ir izdarījuši kaut kādi “Kremļa aģenti” un ka notiekot hibrīdkarš, un viņi tāpat vēlēšanās novēlēs par NA un JV, jo kaut kā taču logi ir jānosargā, tāpēc jābalso… lasīt vēl »

patriots
patriots

Beidz tirst, krievu cūka !

Rojas jahtklubs
Rojas jahtklubs

Nu, tad – aufīderzein valdìba

levitkucins
levitkucins

Kapēc? Ja Kurnosovs (Garisons), Lakučs (Ezeriņš) un Zatlera dēla vīrs Valdis (Voldiņš) saglabā amatus, valdíba karāsies mata galā, bet lìdz nākamam lohatronam (vēlēšanām) varētu noturēties.