13 pazīmes tam, ka kolēģi jūs uzskata par idiotu

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-00

Kuram gan patīk justies kā muļķim? Vēl jo vairāk darbavietā.  Taču, ja nu tomēr šķiet, ka kolēģi jūs uzskata par idiotu, tam ir izskaidrojums. Darbabiedri var nodomāt, ka jums „visi nav mājās” jūsu uzvedības dēļ, vai arī viņi paši nav diez cik gudri.

Pirms sākt prātot, kā izkļūt no šīs nepatīkamās situācijas, ir jānoskaidro, vai patiešām kolēģi pret jums izturas kā pret idiotu. Lūk, dažas pazīmes, kas varētu par to liecināt:

 

1. Ar jums nemitīgi strīdas

kolēģi

Ir cilvēki, kam vienkārši patīk visu laiku strīdēties. Taču, ja jūtat, ka ar kādu no kolēģiem jums nemitīgi iznāk saiet ragos par niekiem, tā neko labu tas neliecina. Iemesls, kāpēc jums nemitīgi „piekasās” varbūt ir tas, ka kolēģi jūs uzskata par vieglu mērķi – tādu kā peramo zēnu pašu strīdnieku pašapziņas celšanai. Agresīva viedokļu apmaiņa var izvērsties par nopietnu problēmu, ja tā notiek regulāri un tas saistīts ar mēģinājumiem „iezīmēt teritoriju”.

 

2. Saskarsmē valda lakonisms un sarkasms

idioti

Nevienam īpaši nepatīk saņemt uz savu jautājumu strupu atbildi — “jā”, “nē”, “ne tagad” utt. Ja tā jums atbild kolēģi, tad visticamāk viņi nav sevišķi augstās domās par jūsu prāta spējām.  Ja bieži saņemat īsas un dzēlīgas kolēģu replikas, tad viņiem acīmredzot ir nospļauties par to, ko jūs domājat.

 

3. Nicīga ķermeņa valoda

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-03

Ja apkārtējie savelk seju nicinošā grimasē, aizgriežas, šķībi skatās uz jums no uzacu apakšas vai kā citādi izrāda nicinājumu – tas nozīmē, ka aizmuguriski par jums ņirgājas.

 

4. Jūs ignorē

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-04

Ja kolēģi jūs uzskata par muļķi, maz ticams, ka kāds vaicās jūsu viedokli par svarīgu projektu. „Mēs esam mācīti, ka sociālajā plāksnē kādu ignorēt ir daudz pieklājīgāk, nekā bārstīt apvainojumus. Ja jums nav sakāms nekas labs, labāk vispār neveriet muti vaļā”, — norāda Britu Kolumbijas Universitātes biznesa skolas pasniedzēja Sandra Robinsone. „Taču patiesībā ostrakisms lieks cilvēkiem justies vēl nožēlojamākiem – tā, it kā viņi būtu tukša vieta”.

5. Par jums smejas

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-05

Kolēģi ķiķina vai smejas pat tad, kad jūsu teiktais pat tuvu nav joks? Jūs nemitīgi ķircina? Vai nu kolēģi augstu vērtē jūsu lielisko humora izjūtu, vai arī jūs vienkārši esat viņu izsmiekla objekts. Ir svarīgi paraudzīties uz situāciju no visiem aspektiem. Vai smejas PAR jums, vai AR jums? Iespējams, jūsu darbavietā ir pieņemts vienam otru draudzīgi pavilkt uz zoba? Vai arī viņu jociņu dēļ jūs nudien jūtaties pazemots? „Apņirgšanas objekti visbiežāk apjūk un nespēj pienācīgi atbildēt”, — raksta psiholoģijas doktors Nils Bērtons.

 

6. Jūsu panākumi raisa izbrīnu

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-06

Ja darbā gūstat panākumus, kolēģi jūs apsveic vai jūtas šokēti? Ja pēdējais, tad jūsu kolēģi, visticamāk, nav augstās domās par jūsu prāta spējām.

 

7. Jums nekad nelūdz palīdzību

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-07

Jūs nemitīgi piesakāties palīdzēt, taču neviens par to neizrāda interesi — pat tad, ja jūs pavisam noteikti zināt, ka palīdzība ir nepieciešama? Tas nav labi. Kolēģiem, iespējams, šķiet, ka jūs visu sarežģīsiet vēl vairāk.

 

8. Jums neviens nepalīdz

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-08

Jūs lūdzat palīdzību, bet neviens pat pirkstu nepakustina? Iespējams, jūsu kolēģi vienkārši paši ir ļoti aizņemti — vai arī viņi ir augstprātīgi muļķi. Var arī būt, ka jūsu problēma viņiem šķiet pārāk sīka un nenozīmīga, lai tērētu savu laiku jums palīdzot.

 

9. Jūs pats sevi uzskatāt par muļķi

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-09

Reizēm tas, ka pats jūtaties kā muļķis, ir daļa no apburtā loka. Ja jums pašam šķiet, ka neesat pārāk gudrs, tad citi var uztvert šīs jūsu paškritiskās sajūtas — kas savukārt liks jums justies vēl lielākam idiotam. Tāpēc pat tad, ja patiešām nejūtaties pārliecināts par savām spējām, ir jāiemācās to neizrādīt. Pretējā gadījumā – esiet gatavs būt biroja antiņš.

 

10. Jūs uzskatāt, ka esat gudrāks par visiem

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-10

„Pats stulbākais, ko cilvēks var izdarīt, — pārvērtēt sevi”, — norāda Lorānda Etveša Budapeštas universitātes psiholoģijas pasniedzējs Balazs Askels. — „Tas liecina par to, ka nemaz nav jābūt zemam IQ, lai visi domātu, ka esi muļķis. Var vienkārši neadekvāti novērtēt savas spējas”.

 

11. Jūsu valoda sprēgāt sprēgā no rupjībām

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-11

„Kāds sulīgs izteiciens varētu būt kā saspringta darba procesa neatņemama sastāvdaļa. Tomēr ir svarīgi nepārkāpt robežu — citādi attieksme pret jums neglābjami mainīsies uz slikto pusi”, — raksta publiciste Šana Lebovica.

 

12. Jums bail izskatīties muļķīgi

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-12

Bieži vien mums tik ļoti ir bail izskatīties nekompetentam, ka kautrējamies kādam lūgt palīdzību. Taču Hārvardas universitātes un Vortonas biznesa skolas ziņojumā teikts, ka „cilvēki, kuri vēršas pēc padoma, visticamāk, tiks uzskatīti par vairāk kompetentiem  — tā domās vismaz tie, kuri viņus konsultēs”. Tāpēc, ja esat raduši darba uzdevumus izpildīt patstāvīgi, bet šā tā, riskējot iebraukt auzās — nākamreiz labāk vērsieties pēc palīdzības pie kolēģiem. Pilnīgi iespējams, ka viņu domas par jums mainīsies uz labo pusi.

 

13. Jums nemitīgi melo

13-pazimes-tam-ka-kolegi-uzskata-jus-par-idiotu-13

Mēdz būt cilvēki, kas jau pēc dabas ir meļi. Dažreiz, starp citu, nemaz nav slikti kādā atelpas brīdī izstāstīt pa blēņu stāstam. Tomēr, ja melots tiek tikai jums vienam, tad, acīmredzot, kolēģi jūs uzskata par lētticīgu muļķīti, kas nespēj atšķirt melus no patiesības.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Busines Insider

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz