VP priekšnieks Ruks par Rebenoka un Bunkus slepkavību izmeklēšanu: “Virzība ir pozitīva”

Armands Ruks

Advokāta Pāvela Rebenoka un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavību izmeklēšanā virzība ir pozitīva, ceturtdien žurnālistiem apgalvoja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Ruks skaidroja, ka šāda veida noziegumi ir sarežģīti, tie prasa ilgu un rūpīgu darbu pierādījumu nostiprināšanai. Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju Ruks nesniedza, taču apgalvoja, ka šajās lietās “virzība ir pozitīva”.

Sandis Ģirģens (KPV LV) žurnālistiem norādīja, ka policijai ir jāspēj atklāt šādi noziegumi, taču ir jāņem vērā arī otra puse, proti, ja policijai ir zināms pasūtītājs vai izpildītājs, tad svarīgs ir pierādījumu kopums un tā nostiprināšana. “Ar faktu, ka zināms izpildītājs vai pasūtītājs, vēl nav pietiekami, lai uzrādītu apsūdzību,” piebilda ministrs.

Sevišķi smagu noziegumu un pārrobežu noziegumu izmeklēšanā svarīga esot informācijas apmaiņa ar sadarbības partneriem. Arī 2019.gadā advokāta un bijušā tiesneša Ulda Bērziņa slepkavības lietā sākotnēji pierādījumi “bija tādi, kādi bija”, taču zināmā laika periodā pierādījumu kopums tika savākts un patlaban šī lieta jau ir tiesā, skaidroja ministrs.

“Ir vienkārši nepieciešams laiks. Es ceru, ka policijai izdosies atklāt šīs slepkavības un nostiprināt pierādījumus,” piebilda ministrs.

Pāvels Rebenoks
Advokāts Pāvels Rebenoks tika nežēlīgi nogalināts 2020.gada septembrī /ekrānuzņēmums/

Kā zināms, 2020.gadā naktī uz 20.septembri Langstiņos tika nogalināts zvērināts advokāts Rebenoks, bet viņa partneris Ingus Balandins – ievainots.

Mārtiņa Bunkus slepkavības vieta Mežaparkā /ekrānuzņēmums/

Savukārt 2018. gada 30.maija rītā tika nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Romāna Bezzubova slepkavība
Romāna Bezzubova slepkavība notika 2021.gada 14.aprīlī /ekrānuzņēmums/

Tikmēr trešdien Rīgā, Purvciemā, nošauts futbola aģents Romāns Bezzubovs. Ceturtdienas rītā Mežaparkā atrasta sadedzināta automašīna, kura, iespējams, tika izmantota slepkavības izdarīšanā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Losis
Losis

Ruks droši vien aizmirsa piebilst, ka arī 2001.gadā noslepkavotā tiesneša Laukrozes lietā “virzība ir pozitīva”.