Vispārējo zināšanu testu nav nokārtojusi lielākā daļa topošo prokuroru

jurists

Pagājušajā nedēļā tāpat kā šī gada sākumā vispārējo zināšanu testu nav nokārtojusi lielākā daļa prokurora amata pretendentu.

Informācija prokuratūras mājaslapā liecina, ka vispārējo un juridisko pārbaudījuma pirmajai kārtai bija pieteikušies 97 pretendenti, no tiem 15 testu nekārtoja. Līdz ar to testu pildīja 82 jurista kvalifikāciju ieguvušas personas, no kurām to nenokārtoja 56 pretendenti.

Pārbaudījuma otrajai kārtai tiek virzīti tie pretendenti, kuru zināšanu līmenis nav bijis zemāks par 30 punktiem. Augstākais rādītājs bija pretendentam, kurš ieguva 38 punktus. Savukārt pats zemākais rādītājs bija juristam, kurš ieguva vien 15 punktus.

Šī gada sākumā vispārējo un juridisko pārbaudījuma pirmajai kārtai bija pieteikušies 90 pretendenti, no kuriem 18 neieradās. Līdz ar to testu pildīja 72 jurista kvalifikāciju ieguvušas personas, no kurām to nenokārtoja 50 pretendenti.

Iepriekš vispārējo un juridisko pārbaudījuma pirmajās kārtās bez juridiskas dabas jautājumiem piedāvāti atbilžu varianti uz tādiem jautājumiem, kā piemēram, kurš ir dziesmas “Saule, Pērkons, Daugava” mūzikas autors un kurā datumā ir Brīvības cīnītāju piemiņas diena. Tāpat testā bijuši tādi jautājumi, kā piemēram, kurš ir Brīvības pieminekļa autors, kura ir Latvijas garākā upe, cik Latvijā ir novadu.

Otrajā kārtā padziļināti tika pārbaudītas juridiskās zināšanas, bet pēc tam abas kārtas izturējušos pretendentus izvērtēja komisija. Sekmīgi aizvadot minētās kārtas, prokurora amata pretendentam sešus mēnešus būs jāstažējas prokuratūrā, bet pēc tam jākārto prokurora eksāmens.

Šogad martā ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atzina, ka iepriekšējo gadu prakse liecina, ka vispārējo un juridisko zināšanu līmenis daļai prokurora amatu pretendentu ir vērtējams kritiski, taču patlaban ir pāragri spriest, vai tas liecina par juridiskās izglītības sistēmas kvalitāti.

“Jāatzīst, ka vairāku gadu statistika liecina, ka vispārējo un juridisko zināšanu līmenis daļai pretendentu ir vērtējams kritiski. Vēlos uzsvērt, ka lielākā daļa jeb 75% testa jautājumu ir saistīti tieši ar tiesību zinātnēm. Patlaban gan ir pāragri spriest, vai tas liecina par juridiskās izglītības sistēmas kvalitāti, jo prokurora amata pretendenti, kas tikko ieguvuši jurista kvalifikāciju, parasti savus pieteikumus iesniedz vasarā vai rudenī,” martā norādīja ģenerālprokurors.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar