Uz Krieviju aizbēgušais Jūrmalgeitas figurants arestēts Kiprā

Germans Milušs Jūrmalgeita

Larnakas Starptautiskajā lidostā piektdien, 4.augustā, aizturēts viens no Jūrmalgeitas figurantiem Germans Milušs (54).

Germans Milušs, kurš ir Krievijas pilsonis, aizturēts Kiprā pēc tam, kad lidostas pasu kontrolē secināts, ka šis cilvēks ir Interpola meklēšanā. Milušs Kiprā ieradies ar vēla vakara reisu no Maskavas. Pusnaktī Kipras policija saņēma atļauju viņu arestēt.

Kā vēsta interneta vietne Cna.org.cy, pēc aizturēšanas Milušs sūdzējies par sliktu pašsajūtu un augstu asinsspiedienu, tāpēc ticis nogādāts Larnakas slimnīcā.

Sestdien, 5.augustā, Larnakas tiesa lēma Milušu apsargāt līdz 11.augustam. Šajā laikā tiesa izskatīs dokumentus, ko tai atsūtīs Latvijas varasiestādes.

Germans Milušs bija viena no atslēgas figūrām tā dēvētajā Jūrmalgeitas skandālā un Latvijā tika notiesāts par 20 000 latu kukuļdošanu toreizējam Jūrmalas domes deputātam Ilmāram Ančānam, lai viņš mēra vēlēšanās balsotu par Juri Hlevicki nevis otru kandidātu Inesi Aizstrautu. Pēc skandāla Hlevicki sodīja ar 5 gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Tāds pats sods tika piemērots arī Germanam Milušam, kurš tobrīd biznesā darbojās kā BMW automašīnu dīleris Latvijā.

Milušs no Latvijas aizbēga un tika izsludināts starptautiskā meklēšanā. Vēl tiesas laikā no valsts aizbēga arī Leonīds Lasmanis, kurš arī bija iesaistīts Jūrmalgeitas skandālā. Lasmanis pēdējoreiz redzēts 2007.gada 15.janvārī Igaunijā.

 

Kas ir Jūrmalgeita?

2005. gada martā notika mēģinājums uzpirkt Jūrmalas domes deputātu Ilmāru Ančānu, lai viņš pilsētas mēra vēlēšanās balsotu par Juri Hlevicki. Viens no skandāla galvenajiem varoņiem ir miljonārs Germans Milušs, kurš aktīvi sazvanījās ar Jaunā centra deputātu kandidātiem Gvido Hariju Volbrugu un Leonīdu Lasmani, kas uzturēja sakarus ar Ančānu.

Interesants bija Miluša zvans nu jau likvidētās Pirmās partijas līderim, tobrīd satiksmes ministram Aināram Šleseram: „Ainār, izskatās, ka viens ir piekritis (..) Mēs ejam uz visu banku.” Šlesera atbilde: „Nu, tad strādā un zvani.”

Volbrugs domes tualetē iebāza Ančānam kabatā aploksni ar 20 000 eiro, taču domnieks jau bija sazinājies ar KNAB un nobalsoja pretēji pasūtījumam. Tiesas priekšā stājās arī Hlevickis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība, ka viņš Ančānam par balsojumu piedāvājis ieņemt amatu Bulduru slimnīcas (tagad Jūrmalas slimnīca) padomē.

Lasmanis un Milušs no Latvijas aizbēga, savukārt Volbrugs vienīgais atzina vainu — viņam tiesa piesprieda trīs gadus nosacīti. Aiz restēm nokļuva tikai Hlevickis, kam tika piespriests cietumsods uz pieciem gadiem.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar