Tieslietu Padome neatbalsta Bordāna rezolūcijas projektu, nesaskatot pārkāpumus Strupiša izteikumos par Ekonomisko lietu tiesu un Lemberga lietu

Jānis Bordāns
Partijas "Konservatīvie" līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns

Tiesnešu ētikas komisijas nav konstatējusi pārkāpumus Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja Aigara Strupiša publiskajos izteikumos par pašlaik apcietinājumā esošā Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) krimināllietas izskatīšanas ilgumu un Ekonomisko lietu tiesas (ELT) veidošanas procesu, lasāms AT mājaslapā.

Līdz ar to Tieslietu padome neatbalstīja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija) iesniegto rezolūcijas projektu par tiesas un tiesnešu kritikas jautājumiem.

Ņemot vērā rezolūcijas projektā paustos ministra apgalvojumus, ka Strupišs pārkāpis tiesnešu ētiku, Strupišs bija nosūtījis šo rezolūcijas projektu Tiesnešu ētikas komisijai savu iespējamo tiesneša ētikas pārkāpumu izvērtēšanai.

Tiesnešu ētikas komisija atbildē norāda, ka tās uzdevums ir sniegt atzinumus par ētikas normu interpretāciju un pārkāpumiem, kā arī skaidrot tiesnešu ētikas normas. Iepazīstoties ar Strupiša iesniegumu un tam pievienotajiem dokumentiem, tostarp interviju televīzijā,

Tiesnešu ētikas komisija secināja, ka, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Strupišs AT priekšsēdētāja kompetences ietvaros ir sniedzis informāciju un vērtējumu par dažādiem tiesu darba organizācijas jautājumiem.

Tādēļ tiesnešu ētikas komisija atzina, ka ne plašsaziņas līdzekļiem sniegtā intervija, ne tās pasniegšanas veids nav vērtējami profesionālās ētikas standarta aspektā.

Bordāns bija aicinājis Tieslietu padomi izvērtēt Strupiša rīcības ētiskumu, jo viņš, pēc ministra domām, ar apgalvojumiem bez pierādījumiem ir grāvis sabiedrības uzticēšanos Lemberga krimināllietas prāvas tiesnešiem, jaunajiem ELT tiesnešiem un tiesu varai kopumā.

Bordāns vērsa uzmanību uz to, ka, komentējot “Lemberga lietu”, AT priekšsēdētājs februārī intervijā LTV sacīja, ka “šī lieta būs kā hrestomātisks piemērs, kur tiesnešiem mācīties, kā nedarīt. [..] Uz šīs lietas pamata ir tiešām bezmaz vai jātaisa mācību grāmata tiesnešiem, lai zinātu, kā turpmāk nedarīt. Un ne tikai tiesnešiem, bet, es pieļauju, arī prokuroriem.”

Komentējot ELT tiesnešu amata kandidātus, Strupišs sacījis, ka ELT izveide notika steigā. “Kad ELT sāka darboties, nebija zināms, kas notiks tālāk. Tagad viņi ir nonākuši finišā – jau tiesneši ir apstiprināti, pēc mēneša viņiem ir jāsāk strādāt. Nevienam no viņiem nav tiesneša pieredzes. Tagad sāk domāt par to, kā viņus apmācīt. Protams, mēs, esošie tiesneši, savus jaunos kolēģus atbalstīsim visos iespējamos veidos – piedalīsimies viņu apmācībā, dosim padomus, jo tiesnešu darbs ir ļoti specifisks. Tagad viņus pusotru mēnesi intensīvi apmācīs līdz marta beigām un tad viņiem būs jāsāk strādāt,” sacīja Strupišs.

Pēc Bordāna domām, šādi Strupišs esot “nievājoši izteicies” gan par Lemberga notiesājošā sprieduma tiesnesi, gan par ELT tiesnešiem.

Jau iepriekš, reaģējot uz Bordāna un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Jura Juraša publiski pausto viedokli par spriedumu bijušā VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa un Igaunijas miljonāra Oļega Osinovska lietā, Tieslietu padome rezolūcijā aicināja visus sabiedrības locekļus, tai skaitā valsts amatpersonas, nekritizēt spriedumus pirms tie ir pieejami pilnā argumentācijā, bet, izsakot kritiku, ievērot civilizētas diskusijas principus, kā arī respektēt Satversmē un likumos noteiktos tiesas darbības principus un tiesneša neatkarību.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
buļļļ
buļļļ

bordānisms atkal uz sēkļa…. ka parasrti tikai pa samazgām vien savā burbulī

Kasiņš
Kasiņš

Kāds tas Bordāns ir deģenerāts un liekulis, pretīgi!

deputāts
deputāts

Ārkārtīgi patīkami, kad tādi paštaisni napoleoni dabū kārtīgu pliķi no autoritatīva subjekta :D

Otto
Otto

Es gan teiktu nevis paštaisns Napoleons, bet paštaisns Napole-āns