Tieslietu ministre komentē Stukāna izteikumus: nevar tā “vienkārši atrakstīties”

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV), komentējot ģenerālprokurora Jura Stukāna pausto intervijā žurnālam “Ieva” saistībā sievietes slepkavību Jēkabpils novadā, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” norādīja, ja tiek saņemts iesniegums, iestādei ir jāreaģē.

Komentējot Stukāna izteikumus, Lībiņa-Egnere akcentēja, ka galvenais, ja persona vēršas iestādē ar iesniegumu, nav svarīgi, vai iesniegums ir perfekts, ir jāreaģē, jāsniedz palīdzība.

Viņa atgādināja, ka Tieslietu padome 16.jūnijā izskatīs Latvijas Zvērinātu advokātu padome (LZAP) lūgumu veikt pārbaudi par Stukāna izteiktajiem pārmetumiem Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes juristei.

Lībiņa-Egnere skaidroja, ka līdz piektdienai iegūšot papildu informāciju, tiks vērtēts tas, ko norādījuši arī advokāti, ne tikai Stukāna izteikumi.

Ir ļoti svarīgi, lai cilvēki jūtas aizsargāti, akcentēja tieslietu ministre, piebilstot, ka palīdzība ir jāsniedz tad, kad tā ir nepieciešama, nevar “vienkārši atrakstīties”.

Kā zināms, ka Stukāns intervijā žurnāla “Ieva” jaunākajā numurā norādījis, ka Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes advokāte neesot gana aktīvi meklējusi sievietes aizsardzības iespējas.

Reaģējot uz šiem izteikumiem, Latvijas Zvērinātu advokātu padome nolēmusi vērsties Tieslietu padomē un aicināt veikt pārbaudi par ģenerālprokurora izteiktajiem pārmetumiem Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes juristei. Izejot visas likumā noteiktās procedūras, teorētiski šāda sākta pārbaude var noslēgties ar ģenerālprokurora atlaišanu.

16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Konkrētajā situācijā personai bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 – par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai “pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli”. Pārbaudi veic arī prokuratūra.

Rusiņu pēc slepkavības policijai nav līdz šim izdevies aizturēt.

Avots: jauns.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Tenis
Tenis

Sievietēm, kā smejies, mati gari bet padoms īss.

opa
opa

Tai ministrei tie mati piestāvētu labāk bizēs.

Slāpe
Slāpe

Kapēc tiem diviem astoņas pudeles uz galda?

KĀPĒC?
KĀPĒC?

Iesnieguma likums paredz, ka vismaz reizi mēnesī katrai amatpersonai jāpieņem apmeklētāji. Tas attiecas arī uz Ģenerālprokuroru. Vai vairāk kā gadu ilgajā epopejā, kas, diemžēl, noslēdzās ar slepkavību, advokāte izmntoja iespēju pierakstīties pie Stukāna uz pieņemšanu? To varēja nezināt cietusī, advokātam gan tas bija jāzin. Ja viņa to neizdarīja, man ir jautājums KĀPĒC?

perzona
perzona

Piekrītu! Uz slepkavības un advokatūras šķietamās neaizskaramības fona uzdot jautājumu par iesaistītās advokātes profesionālismu tagad esot sliktais tonis, bet….
KĀPĒC ADVOKĀTE NEIZMANTOJA VISAS IESPĒJAS UN NEPIETEICĀS PIE ĢP? Noslinkoja? Vizīte nebija apmaksāta? Pietrūka zināšanu par šādu iespēju?
Var jau kratīties nost bet adv rīcība ZAP būtu jāizvērtē.

ārečenu
ārečenu

2023. gads. Latvija. Tieslietu ministre : Ja tiek saņemts iesniegums, iestādei ir jāreaģē.

tiesībsargs
tiesībsargs

Naglai uz galvas!

Šerloks Holms
Šerloks Holms

Nepārprotama dedukcija. Uz loģikas trùkumu neviens norādīt nevar.

Janīnas tante no Dagdas
Janīnas tante no Dagdas

Tā tam būs būt

vecā vīzda freiberga hermanoviča
vecā vīzda freiberga hermanoviča

Panāksim, ka neviens vairs žurnāliem intervijas nesniegs. Varbūt arì labi

ministrs
ministrs

Ministre ir ļoti tālu no praktiskā darba iestādēs. Tādēļ arī tas secinājums tās šķidrs sanācis, kā pamacība ministrei un TM pašai.