Tiesājas jau astoņus gadus – Rīgas pils ugunsgrēka lietā miris viens no apsūdzētajiem

Rīgas pils jumta ugunsgrēks

Ģirts Zvirbulis, LTV Ziņas

Jūnijā apritēs 10 gadi kopš 2013. gada postošā ugunsgrēka Rīgas pilī, kas izcēlās remontdarbu laikā. Jau astoņus gadus Rīgas pilsētas tiesā tiek skatīta krimināllieta pret iespējamajiem vainīgajiem. Taču viens no apsūdzētajiem nesen miris.

Pils ugunsgrēka krimināllietā ir apsūdzētas trīs personas – būvdarbu vadītājs Ivars Rība, kā arī celtnieki Juris Kassalietis un Imants Jurkevičs.

Astoņos tiesvedības gados bijušas nozīmētas jau 77 tiesas sēdes. 

Tās vairākkārt atliktas apsūdzēto slimības dēļ. Arī pēdējā tiesas sēde 7. maijā nevarēja notikt, jo apsūdzētais Juris Kassalietis ir slims. Nākamā sēde nozīmēta šī gada 3. oktobrī.

Nesagaidot lietas noslēgumu, nesen miris viens no apsūdzētajiem – Imants Jurkevičs, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esoša informācija, ko apstiprināja arī tiesa.

Tiesnesis Imants Dzenis atteicās sniegt komentārus par tiesvedības gaitu. Savukārt šīs lietas prokurors Agris Skradailis ar prokuratūras preses pārstāves starpniecību pauda pārliecību, ka apsūdzētā nāve tiesvedību neietekmēs.

Lietu turpinās izskatīt attiecībā pret pārējām divām personām. Prokurora ieskatā lietā jau gūti pietiekami pierādījumi, kas apstiprina apsūdzēto vainu.

Kā zināms, ugunsgrēks Rīgas pilī izcēlās 2013. gada 20. jūnija vakarā ap plkst. 22.30. Liesmas vēsturisko būvi postīja līdz diviem naktī. Ugunsgrēku dzēsa 79 glābēji, un par pilnībā likvidētu to atzina tikai nākamās dienas vidū.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ērce
ērce

Angļiem ir tāds sakāmvārds: “Justice delayed is justice denied.” Latviski tas būtu apmēram šādi: “Taisnība novilcināta ir taisnība atņemta.”

Fogts
Fogts

Ja tiesa velkas līdz bezgalībai, tad tā jau vairs nav nekāda tiesa.