Tiesa attaisno aizliegtas ierīces glabāšanā apsūdzēto Ušakovu

Nils Ušakovs

Rīgas pilsētas tiesa trešdien attaisnoja par aizliegtas videonovērošanas ierīces glabāšanu apsūdzēto Eiropas Parlamenta (EP) deputātu, bijušo Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S).

Prokuratūrai vēl būs iespēja par spriedumu iesniegt protestu. Tādā gadījumā lieta būs jāskata Rīgas apgabaltiesai.

Ušakovs iepriekš pēdējā vārdā Rīgas pilsētas tiesā apgalvojis, ka šī krimināllieta bija un ir nepieciešama tikai tādēļ, lai publiski grautu politiķa reputāciju, mēģinot padarīt viņu par noziedznieku.

Pret Ušakovu ierosinātais kriminālprocess ir instruments negatīva publiska viedokļa uzturēšanai par viņu un tādēļ pēc būtības tas pats par sevi ir sods, uzskata apsūdzētais.

Politiķim šķiet, ka apsūdzība ir vīlusies par to, ka viņš nav zinājis par albumu, un vēl jo mazāk – par tā saturu, kuru nolikušas apsūdzībai, stipri iespējams, zināmas personas viņa nepatiesai apsūdzēšanai.

Ušakovs pēdējā vārdā uzsvēris, ka šī pēc savas būtības ir absolūti politiska lieta ar procesuāliem pārkāpumiem, manipulācijām ar atzinumiem, ar speciālistiem un lieciniekiem.

Politiķis pēdējā vārdā atkārtoja, ka viņš nav iegādājies, glabājis kādu aizliegtu ierīci un nav zinājis neko par albumu, un vēl jo mazāk – par tajā esošo noslēpto ierīci.

Tai vietā, lai meklētu vainīgās personas, kuras ir ienesušas un izvietojušas albumu ar ieslēptu ierīci vienā no Rīgas domes telpām, izmeklēšana pasludinājusi viņu par apsūdzēto.

Prokuratūra apsūdzību Ušakovam uzrādīja pagājušā gada nogalē pēc Krimināllikuma panta par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu aprites aizlieguma pārkāpšanu.

Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, sabiedrisko darbu, vai naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.

Pērn novembrī EP atcēla Ušakovam deputāta imunitāti. Ušakovs gan saglabā EP deputāta pilnvaras, jo tās ir Latvijas valsts piešķirtas viņam kā eiroparlamentārietim un neviena cita iestāde tās nevar atņemt.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019.gada janvārī toreizējā Rīgas mēra Ušakova darba kabinetā Rīgas domē izņēma ierīci, kas izmantojama sevišķā veidā veicamajiem operatīvās darbības pasākumiem.

Vēlāk KNAB par šīs grāmatas izskata aizliegtās videonovērošanas ierīces glabāšanu rosināja Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt pašu bijušo Rīgas mēru.

KNAB iepriekš izplatītajā paziņojumā norādīja, ka persona savā darba kabinetā glabājusi stratēģiskās nozīmes ierīci, kas paredzēta sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem, proti, videodokumentēšanai un audioinformācijas ieguvei slēptā veidā.

Šāda veida ierīci fiziskām personām ir aizliegts iegādāties, glabāt un lietot. Ierīce bijusi maskēta kā cits priekšmets, kas vizuāli atgādina albumu vai grāmatu.

Eiroparlamentārietis iepriekš norādījis, ka tiesas procesa pamatā ir mape, kurā ielīmēta slēpta videokamera un uzlādes vads ar adapteru. Pēc bijušā Rīgas mēra paustā, mape tika atrasta mēra sēžu un pieņemšanas telpā Rīgas domē, kuru viņš izmantoja, lai rīkotu darba sanāksmes un sniegtu intervijas. Tāpat telpas tika izmantotas publiskiem un reprezentatīviem pasākumiem. Politiķis uzsvēris, ka tā ir telpa, kas bija pieejama visiem apmeklētājiem, piemēram, Muzeju naktīs.

Avots: LETA

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Hav
Hav

Atcerēsimies, ka Limbažu tiesā pirms pāris gadiem attaisnoja ar 500 000 eur čemodānā. Pat neatbildēja uz jautājumu, kāpēc trūks 1000 vai cik un kā tas iespējams kilometrā pēc robežas šķērsošanas. Tā kā mūsu Temīda ne tikai uz tādiem lēmumiem vien spējīga. Tad jau ausainim tnates atkal varēs Rīgā roku bučot un nebūs jācieš kā kolēģim Hūtem.

Glorija
Glorija

Nav ne pirmā, ne pēdējā lietā, kur pirmā tiesa attaisno, vēlāk tomēr notiesā. Viss tikai sācies, bet ušakovi un sprūdi jau diagnozes uzstāda

Latvānijas hronikas
Latvānijas hronikas

Tiesa nenoticēja prokuroram, ka ušakovs noklausījās pats sevi. Nevienam neienāca prātā, ka noklausīšanās ierīci varēja uzstādīt tie, kas to “atrada” (knab)

Vārna
Vārna

Esmu tikai par, ja Ušakovu pieķertu korupcijā vai citā nopietnā likumpārkāpumā, bet šitā …. . Izskatījās ka vajag sameistarot jebko, derētu pat ielas šķērsošana neatļautā vietā.
Un kurš vispār pateica, ka tas ko atrada ir kas stratēģisks, sevišķs un vēl tur kāds?

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Pārāk ilgi saskaņa tur jau aizssēdējās. Un ušaks palika pārāk populārs. Bij kaut kas jādara, lai rietumu banka tiktu koalīcijā. Nekā personīga. Onlī biznes

tiesnese kucina
tiesnese kucina

Ko prokuratūra darīs, kad tiesa attaisnos Rimševicu?

prokuros Vioriks
prokuros Vioriks

Es mainīšu dzimumu.

svilpe
svilpe

Izčākstēja kārtējais burbulis soctīlku apritē