Strupišs par Stukāna kritizēto it kā krīzi tiesu sistēmā: Tiesa skata to, ko ir atnesusi prokuratūra

Juris Stukāns, Aigars Strupišs
Ekrānuzņēmums

Atbildot uz ģenerālprokurora Jura Stukāna kritiku par lietu izskatīšanas termiņiem tiesās un attaisnojošajiem spriedumiem, Augstākās tiesas priekšsēdētājs, Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka tiesas skata to, ko tām ir atnesusi prokuratūra.

“Tiesu sistēmā nekāda krīze neveidojas. Tas, kas notiek šobrīd, ir tikai sekas 30 gadus ilgajai krīzei, kas tur bija. (..) Nevar tiesībaizsardzības sistēmu 25 gadus turēt bada maizē un gaidīt no tās brīnumu,” sacīja Strupišs, piebilstot, ka pēdējos divos gados situācija ir uzlabojusies.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pauda, ka saprot ģenerālprokurora “sāpi par savu sistēmu”, kas rādot, ka Stukāns ir īstajā vietā.

Vienlaikus viņš norādīja, ka, piemēram, krimināllietās tiesa skata to, ko tai atnes prokuratūra. “Ja uz tiesu prokuratūra atnes 200 sējumus, tad tiesai šie 200 sējumi ir jāizskata. Un tad tā lietas skatīšana paņem laiku tik ilgi, cik tā paņem,” sacīja Strupišs.

Kā piemēru viņš minēja Aivara Lemberga krimināllietu, kurā esot bijuši vairāk nekā 40 apsūdzības punkti. “Tā kvalitatīvajā tiesā civilizētā pasaulē nenotiek. Tiek izvēlētas 3–5 epizodes, apsūdzības punkti, un pie tiem tiek strādāts. (..) No tā veidojas šajās īpašajās lietās gari izskatīšanas termiņi,” viņš skaidroja.

Strupišs arī norādīja uz ikgadējo ziņojumu par tiesiskumu Eiropas Savienības (ES) valstīs, kur esot secināts, ka Latvijā tiesvedību termiņi ir īsāki nekā vidēji ES. Viņš gan piekrita, ka atsevišķās lietās termiņi aizvien ir problēma.

“Ir jāmācās strādāt, protams, tiesām. Ir jāmācās strādāt arī prokuratūrā, lai nenestu uz tiesu lieku materiālu,” sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Risinājumu šīm problēmām meklēs Tieslietu padome.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Puaro
Puaro

Kāds sakars tieslietu sistemai ar bada maizi? Iekšlietu sistēmai gan. Un nav runa par vienu Lemberga lietu, ir arī citas, un daudz mazākas, kuras nevar ilgstoši izskatīt, piem.tā pati Juraša lieta un Sprūda lieta. Un nevajag aizbildināties ar materialu daudzumu un ka prokurori it kā nes lieku materiālu uz tiesu. Viens varbūt uzskata, ka vajadzigs, otrs – ka lieks. Un galu galā kāda starpība, ko atnes prokurori, vajag tad ņemt un izšķirot to materiālu, nevis slinkot un rādīt uz citiem un meklēt attaisnojumus lietu muļļāšanai. Un Strupiša kungam vajag nevis liekulīgi glaimot ģenerālprokuroram, bet paskatīties, kas realitatē notiek tiesās, ka… lasīt vēl »