Straume: Būvnieku karteļa lieta saistīta ar pēdējo gadu lielākajiem publiskajiem būvniecības iepirkumiem

Jēkabs Straume KNAB

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess, kura aktīvajā fāzē pagājušajā nedēļā biroju apmeklēja vairāku būvkompāniju amatpersonas, ir saistīts ar pēdējo gadu lielākajiem publiskā sektora būvniecības iepirkumiem.

Par to šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

Straume apstiprināja, ka gan kriminālprocesa, gan Konkurences padomes (KP) sāktās pārkāpuma lietas izmeklēšanas gaitā noteikti tiks noskaidrots, kādi zaudējumi publiskajam sektoram tika nodarīti, slēdzot neatļautas aizliegtas vienošanās.

“Vai varēs precīzi pateikt, kāda varētu būt bijusi iepirkuma cena godīgas konkurences rezultātā? Nedomāju, ka vienmēr [to varēs]. Tie tomēr visdrīzāk varētu būt minējumi,” norādīja KNAB priekšnieks. Viņš pieļāva, ka šī ietekme, iespējams, būtu mērāma vairākos miljonos eiro, tomēr uzsvēra, ka šādi aprēķini pagaidām vēl nav veikti.

Straume norādīja, ka visām sešām personām, kurām kriminālprocesā šobrīd ir tiesības uz aizstāvību, ir noteikts statuss “persona, pret kuru sākts kriminālprocess”, bet nevienam nav noteikts statuss “aizdomās turētais”.

KNAB priekšnieks arī apstiprināja, ka bijušajam prezidentam Raimondam Vējonim šajā lietā ir noteikts liecinieka statuss. Straume gan uzsvēra, ka jebkurā kriminālprocesā KNAB izvaicā ļoti daudz personu dažādos statusos, tāpēc katru biroja tikšanos ar kādu personu nevajadzētu uztvert kā kaut ko ārkārtēju.

Straume atturējās nosaukt termiņus, kādos varētu tikt izmeklēts tā dēvētais būvnieku karteļa kriminālprocess. “Jūs varat sagaidīt, ka birojs intensīvi strādās un mēģinās noskaidrot patiesību. Es teiktu, ka darba šeit ir pietiekami daudz. Jums jāsaprot, ka šī mums nav vienīgā lieta, biroja resursi nav neizmērojami. Tiek prioritarizēts, samērots, un darīts darbs atbilstoši izmeklēšanas plāniem,” norādīja KNAB priekšnieks.

"900 sekundes" rīta viesis

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume atzina, ka būvnieku karteļa kriminālprocess ir saistīts ar pēdējo gadu lielākajiem publiskā sektora būvniecības iepirkumiem.Plašāku rīta interviju skaties šeit: https://skati.es/1844166/fb_lnt

Gepostet von LNT Latvija am Montag, 9. September 2019

zināms, KNAB un KP septembra sākumā veica tiesas sankcionētas, neatliekamas izmeklēšanas darbības, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu vismaz desmit lielāko būvniecības nozares uzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos un Konkurences likuma pārkāpumos.

KNAB rīcībā esošie fakti liecina par iespējamu kukuļu lielā apmērā nodošanu un pieņemšanu, par iespējamu cenu saskaņošanu iepirkumos, ko izdarījuši iepirkumu pretendenti, kā arī par amatpersonu kukuļošanu ar mērķi nodrošināt uzņēmēju interešu realizēšanu ar iepirkumiem nesaistītos jautājumos. 

Savukārt KP veica izmeklēšanu par iespējamu Konkurences likuma pārkāpumu – aizliegtu karteļa vienošanos.

Noziedzīgie nodarījumi veikti laikā no 2015.gada sākuma līdz 2018.gada vidum. Iespējamās kukuļu summas ir no 25 000 eiro līdz vairākiem simtiem tūkstošu eiro.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Jau 2000.g. katram RERE oficiālā darbā strādājošajam bija skaidrs, ka tā ir čaulas kompānija , kura sastāv kartelī ar citām līdzīgām. To redzot, mans radinieks pameta šo firmu, un projektēja kā pašnodarbinātais. Kaut kādi graši tika atmesti apakšniekiem, daļa par sarunātiem “konkursiem ” karteļa biedriem, lauvas tiesa politķiem, neatkarīgi no partiju piederības. Kur skatījās KNAB “modrā acs” Jurašs un Strīķe ?