“Būvnieku karteļa” lietā pieci būvnieki un viens politiķis

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jaunajā izmeklēšanā par būvnieku iespējamām koruptīvām darbībām tiesības uz aizstāvību ir pieciem būvniekiem un vienam politiķim, svētdien vēsta LTV raidījums “de facto”.

KNAB paziņojis, ka tika aizturētas divas personas, bet tās vēlāk atbrīvotas. Kopā sešām personām ir tiesības uz aizstāvību. Saskaņā ar likumu, tiesības uz aizstāvību ir personai, par kuru tiek pieņemts vai apgalvots, ka tā izdarījusi noziedzīgus nodarījumus.

No “de facto” zināmā izriet, ka divas no šīm personām varētu būt bijušie “Skonto būves” īpašnieki Guntis Rāvis un Ivars Millers. Rāvja advokāts Dmitrijs Skačkovs apstiprinājis, ka Rāvim noteikts statuss “persona, pret kuru sākts kriminālprocess”.

Trešais varētu būt “LNK Group” valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs. Viņa advokāts Jānis Rozenbergs atteicies izmeklēšanu komentēt.

Lai gan pats noliedzis statusu lietā, šīm sešām personām būtu pieskaitāms arī “Arčers” un “Binders” līdzīpašnieks Armands Garkāns. Pēc iznākšanas no KNAB viņš atbildēt uz žurnālistu jautājumiem nav vēlējies.

Tiesības uz aizstāvību lietā izmanto arī bijušais būvuzņēmējs Māris Martinsons, kurš vainu pārkāpumos neatzina.

Starp minētajiem esošajiem un bijušajiem būvuzņēmējiem kā vienīgais politiķis ar tiesībām uz aizstāvību ir Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Jaunā Vienotība”). Viņš sarunā ar “de facto” pret viņu uzsākto procesu dēvē par nepamatotu.

Uz KNAB izsauktajam bijušajam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim piemērots liecinieka statuss.

KNAB kriminālprocesu uzsāka pirms gada par kukuļņemšanu un kukuļdošanu lielā apmērā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu mantkārīgā nolūkā. Paralēli KNAB izmeklēšanu veic arī Konkurences padome par aizliegtu karteļa vienošanos.

Karteļu lietā pratina lielos būvniekus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja jaunajā izmeklēšanā par būvnieku iespējamām koruptīvām darbībām tiesības uz aizstāvību ir pieciem būvniekiem un vienam politiķim, noskaidrojis LTV raidījums "De facto". Vairāk: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/buvnieku-kartelu-lietas-sesinieka–pieci-buvnieki-un-viens-politikis.a331339/

Gepostet von LTV Ziņu Dienests am Montag, 9. September 2019

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LTV “de Facto”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar