Sparāna atbrīvošanai nepieciešamo drošības naudu “sastiķējuši” Juraša sievas advokātu birojs un Strīķes atraitnis

Augars Sparāns

Iemaksāta bijušā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbinieka Aigara Sparāna atbrīvošanai nepieciešamā 50 000 eiro drošības nauda, līdz ar to šodien gaidāma viņa atbrīvošana, apliecinājis Sparāna advokāts Aleksandrs Berezins.

Berezins atklājis, ka drošības naudu iemaksājis Sparāna tuvs draugs, nesen mūžībā devušās Saeimas Juridiskās komisijas vadītājas Jutas Strīķes (JKP) dzīvesbiedrs un bijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis.

Tāpat naudu piešķīra Berezina pārstāvētais advokātu birojs, kurā bez viņa vēl darbojas patreizējā Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja Jura Juraša (JKP) dzīvesbiedre Alla Juraša.

Valsts drošības dienests (VDD) paziņojumā presei raksta, ka 28.aprīlī un 29.aprīlī dienests veica tiesas sankcionētas procesuālās darbības ar trīs personām saistītos objektos Rīgā.

Procesuālās darbības, tajā skaitā kratīšanas, norisinājās VDD izmeklētā kriminālprocesā par kukuļņemšanu lielā apmērā.

Vairākos objektos veikto tiesas sankcionēto kratīšanu laikā VDD izņēma dažāda veida datu nesējus un dokumentus. Patlaban tiek veikta iegūto materiālu analīze.

VDD aizturēja trīs personas. Pašlaik vienai personai, proti, Sparānam ir piemērots aizdomās turētā statuss un kā drošības līdzeklis tika noteikts apcietinājums, bet pret 50 000 eiro drošības naudu viņš no apcietinājuma tiek atbrīvots. Tuvākajā laikā tiks lemts par procesuālā statusa un drošības līdzekļa piemērošanu pārējām divām personām, kuras pašlaik ir atbrīvotas.

Berezins arī apgalvoja, ka kriminālprocess ir saistīts ar kāda patlaban cietumā ievietota cilvēka iesniegumu VDD. Šis cilvēks apgalvo, ka Sparāns kā SAB amatpersona esot vairāku gadu garumā pieņēmis kukuļus. Sparāns šādu apgalvojumu noliedz.

Advokāts norādīja, ka ierosinātā lieta un tai sekojošā aizturēšana ir ļoti dīvains process. Saskaņā ar pastāvošo kārtību personas apgalvojumu pārbaudīšanai par kādas citas personas pirms vairākiem gadiem izdarītiem nodarījumiem tiek pielietota pavisam cita metodika, tostarp, veikta sarunu noklausīšanās, organizētas novērotas tikšanās vai veiktas citas izmeklēšanas darbības.

Advokāts pieļāva, ka konkrētais ziņotājs vēršoties pie VDD, esot vienkārši, vēlējies cietumā gūt kādu labumu, lai nodrošinātu sev labākus uzturēšanās apstākļus ieslodzījumā.

“Mans klients vainu neatzīst un arī mums uzrādītie lietas materiāli nekādu skaidrību neievieš, taču maigi sakot, ir dīvaini, ka pietiek tikai ar personas iesniegumu, lai veiktu aizturēšanu,” uzsvēra advokāts.

Berezinam pagaidām ir grūti spriest, vai Sparāna aizturēšana varētu būt saistīta ar kādu specdienestu savstarpēju atriebību, taču viņš nenoliedza, ka Sparāns savā specdienesta darbinieka praksē ieguvis plašu kontaktu un paziņu loku. Ar ko Sparāns kopš aiziešanas no SAB nodarbojies, advokāts gan nezināja teikt.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Astoņkājis
Astoņkājis

Visa jumtotāju suga kā uz delnas , jāņem tik ciet .