Rīgā, kur noziedzības līmenis ir augstākais valstī, Valsts policijai atsevišķās struktūrvienībās trūkst līdz pat 60% darbinieku

drošības iestādes rigards kozlovskis

Ar darbinieku trūkumu saskaras kā Valsts robežsardze, tā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un Valsts policija (VP), turklāt VP atsevišķās struktūrvienībās Rīgā, kur noziedzības līmenis ir augstākais valstī, trūkst pat 60% darbinieku, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Jaunā Vienotība”)

Kozlovskis norādīja, ka kopumā visā valstī VP neaizpildīts ir 21% darbavietu, un vismazākais vakanto vietu skaits ir Latgalē – ap 7%. Tikmēr Rīgā atsevišķās struktūrvienībās trūkst pat 60% darbinieku.

Ministrs uzsvēra, ka atsevišķām struktūrvienībām ir ļoti būtiska loma sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, bet Rīgā ir augsts noziedzības līmenis.

Vienlaikus Kozlovskis apstiprināja, ka darbinieku trūkums vērojams arī Valsts robežsardzē, kur vakanti ir aptuveni 14% darbavietu.

“Valsts robežsardze sadarbībā ar Valsts policiju, Zemessardzi cīnās [ar robežpārkāpējiem] jau ilgu laiku, jāsaprot, ka cilvēki strādā bez atvaļinājumiem, veidojas arī zināms nogurums, ne tikai fizisks, bet arī psiholoģisks,” sacīja ministrs. 

Darbinieku kapacitāti cenšas pastiprināt, tomēr nav prognozējams, ka tuvākajā laikā migrantu plūsma uz Latvijas–Baltkrievijas robežas varētu samazināties.

Kozlovskis pauda, ka tuvākajos 10 gados ir jārēķinās ar investīcijām valsts iekšējā drošībā un tuvākajos trīs gados vajadzētu izlīdzināt starpību starp finansējumu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un iekšējās drošības sektoru. Jau nākamgad atalgojuma palielināšanai plānots saņemt papildu 27 miljonus eiro, kas dienestos vidēji ļautu palielināt atalgojumu par 10%, tomēr starp NBS un iekšlietu dienestiem joprojām saglabājas liela starpība sociālo garantiju ziņā, sacīja ministrs.

Trīs gados šī sociālā nodrošinājuma izlīdzināšanai būtu nepieciešami 200 miljoni eiro, prognozēja ministrs.

Avots: lsm.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nečivini !
Nečivini !

Dod plinti liekēžiem savā kantorī un sūti strādāt.

Apinis
Apinis

Tev pašam 60% skrūves trūkst, ko lien amatā lauķi ar dižo uzvārdu Kozlovskis. Esi tipisks bydlo.

putjins
putjins

Tagat jāsaliek krievi atslēgas posteņos. Pēc tam redzēs

Dārzenis
Dārzenis

Kas to āzi ielika par ministru?