SAB: Personas par sadarbību ar Kremli gūst personisku vai profesionālu labumu

Krievijas spiegi

Personas, kuras cieši sadarbojas ar dažādām Krievijas institūcijām un sekmē Kremļa interešu īstenošanu, no šīs sadarbības gūst arī personisku vai profesionālu labumu, norāda Satversmes aizsardzības birojā (SAB).

Plašsaziņas līdzekļi vēsta: Bulgārijas izlūkdienestu rīcībā ir ziņas, ka daļa bulgāru žurnālistu, politiķu un citu sabiedrībā pazīstamu personu saņem no Krievijas 2000 eiro mēnesī par Maskavas propagandas izplatīšanu, nedēļas nogalē paziņojusi premjerministra kancelejas vadītāja Lena Borislavova.

Komentējot to, vai arī SAB rīcībā ir informācija, ka Latvijas žurnālisti, politiķi un citi sabiedrībā pazīstamas personas saņem no Krievijas naudu vai citādus labumus par Maskavas propagandas izplatīšanu, SAB skaidroja, ka Krievijas aktivitātes ilgstoši ir bijušas vērstas uz to, lai veidotu un stiprinātu ietekmes sviras Rietumvalstīs, tajā skaitā Latvijā – panāktu ietekmi uz kopējiem sabiedriski politiskajiem procesiem, kā arī īstenotu konkrētus ietekmes pasākumus un projektus.

Šajā darbā Kremlis ir licis uzsvarus gan uz ietekmes stiprināšanu informatīvajā telpā, gan sabiedriskajā un politiskajā vidē, veidojot tajā ietekmes aģentu tīklu.

Personas, kas cieši sadarbojas ar dažādām Krievijas institūcijām un sekmē Kremļa interešu īstenošanu, no šīs sadarbības gūst arī personisku vai profesionālu labumu – piemēram, tie ir izdevīgi nosacījumi un sakari biznesa veidošanai, iespēja saņemt finansējumu kādam projektam, atvieglotā veidā iegūt vīzas uz Krieviju, doties apmaksātā braucienā uz kādu starptautisku pasākumu, saņemt atzinību un iegūt atpazīstamību noteiktās aprindās u. tml.

Visbiežāk atlīdzības gūšana par konkrētiem pakalpojumiem nav skaidri definēta, tomēr iegūtajiem labumiem ir vērā ņemama nozīme sadarbības uzturēšanai.

SAB atturējās publiski komentēt konkrētus piemērus, par ko informācija ir iegūta operatīvās darbības rezultātā. Par iespējamo apdraudējumu un drošības riskiem SAB regulāri informē Latvijas augstākās amatpersonas.

Ņemot vērā dienesta darbības specifiku, citā Latvijas specdienestā – Valsts drošības dienestā – komentārus par konkrētām personām nesniedza.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gada glezna
Gada glezna

Daudziem pietiek ar to, lai nolaistu “tvaiku” – ir taču nepatīkami, ka Latvijā latviešus nevar nolikt “pie vietas”.
Kārtīgs lielkrievu šovinists pat nealkst pēc uzmundrinājuma. Viņš izplata negatīvu informāciju (saprotams sava intelekta līmenī) par velti.

Tie, kas to dara par naudu ir viegli atpazīstami. Arī Latvijā starp abiem kariem bija pietiekoši daudz tādu. Jocīgākais, ka arī tad šīs personas labi dzīvoja saņemot PSRS finansējumu. Un tas viss neskatoties uz to, ka katra tantiņa ciemā spēja norādīt uz attiecīgo personu ar līku pirkstu,

ērce
ērce

Es [email protected] propagandistu varu saost pa gabalu.

Mata Hari
Mata Hari

Tām personām jau ir arī vārds un uzvārds. Sabiedrībai arī būtu interesanti to uzzināt.

latvija nav muļķu valsts
latvija nav muļķu valsts

Latvijā nabadzīgākais ir ļoņka esterkins un vēl tur daži no rietumu bankas. Viņi protams ar kremli nesasarbojas. Viņiem vienkārši nav banka krievijā.

Stienis
Stienis

BG var zināt savus nodevējus, bet mūs, latviešus, SABs par bērniem uzskata, un neteiks. Tipiski mūsu ierēdniecībai.

vecā vīzda freiberga hermanoviča
vecā vīzda freiberga hermanoviča

SAB bijušais vadītājs kažociņš ir krievijas ietekmes aģenta levita padomnieks. Kapēc lai tādi kaut ko teiktu?