Rimšēviča lieta tā arī nav atradusi tiesu

Ilmārs Rimšēvičs

Interesanti, ka kopš Rimšēviča lieta “izgājusi” no prokuratūras (09.07.), tā vēl aizvien nav nonākusi tiesā, kurā tiks skatīta.

Vispirms tā tika pārsūtīta no Vidzemes tiesas uz Rīgas rajonu, tad atpakaļ uz Vidzemes tiesu, tad uz Rīgas rajona tiesu. Un 26. jūnija vēlā pēcpusdienā lieta ir pārsūtīta uz Augstāko tiesu “viedokļa paušanai”, kas ir visai īpatnēja un likumā neaprakstīta procedūra. Tātad, divu nedēļu laikā krimināllieta ir pārsūtīta piecas reizes!

Viens no iemesliem šādai lietas mētāšanai ir tas, ka lieta būtu jāiztiesā pēc teritorijas, kur izdarīts noziegums, taču lietā arī izmeklēšanai noslēdzoties ir pilns ar formulējumiem “nenoskaidrotā vietā un laikā” izdarītās darbības.

Otrs iemesls noteikti ir tas, ar ko saskārušies arī citās “skaļās lietās” apsūdzētie – tiesneši nevēlas šīs vāji pierādītās, aizdomīgās lietas, kurās no vienas puses uz viņiem ir liels spiediens glābt valsts reputāciju un taisīt notiesājošu spriedumu, no otras puses pierādījumi ir pārsvarā netieši un apšaubāmi (kā šajā gadījumā “kukuļdevēju” daudzus gadus pēc notikuma pēkšņās atklāsmes, ka viņi devuši kukuli. Un par ko – par to, ka viņiem palīdzēts sastādīt atbildes FKTK, lai arī ir skaidrs, ka kukuli var dot tikai par amatpersonas lēmumiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Puaro.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ja mmm
ja mmm

Vai tad tiešām ir ko skatīt?

Andris
Andris

“Diena” tak rakstiija, ka skatiishot Juurmalas tiesa…