Prokurors Sladzevskis pieprasa sodu, tiesnese Sladzevska prasību apmierina

tiesa

Plašsaziņas līdzekļos nesen izskanējusi informācija, ka Valsts policija, pieķerot neatļautu Jaungada ballīti Siguldas apkaimē kopā ar draudzes “Kristus pasaulei” līderi Mārci Jencīti, piemērojusi administratīvos sodus no 500 eiro līdz vismaz pāris tūkstošiem eiro. Šajā ballītē piedalījušies tiesnese Ieva Sladzevska un viņas vīrs – prokurors Renārs Sladzevskis. Šajā sakarībā jānorāda, ka gan tiesnese, gan prokurors ne vien kopā piedalās ballītēs, kad tas ir aizliegts, bet arī “kārto” lietas vienos kriminālprocesos. Lūk, spilgts piemērs, bet ne vienīgais.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika skatīta krimināllieta Nr. 11094072317, lietas iztiesājošā tiesnese bija Ieva Sladzevska, savukārt apsūdzības uzturētājs (prokurors) Renārs Sladzevskis. Pirmais spriedums taisīts 2019. gada 16. decembrī. Spriedums bija notiesājošs, tiesnese piesprieda precīzi tik cik pieprasīja prokurors.

Objektivitāte kriminālprocesā ir amatpersonu, kuras veic kriminālprocesu, profesionālās ētikas neatņemama norma. Tādējādi, ja ir esoša vai iespējama interešu konflikta pastāvēšana, pašai amatpersonai ir jāatsakās no iesaistīšanās procesā vai arī jāpārtrauc dalība tajā.

Konkrētajā gadījumā negribētos domāt, ka ir pastāvējusi ieinteresētība lietas iznākumā. Tomēr, ievērojot to, ka tiesnese aizstāvībai uzaicināja valsts nodrošinātu aizstāvi, kurš neatļāvās iebilst pat vārdu un kopumā “realizēja” aizstāvību pasīvi, pamatā klusējot, rodas pamatotas šaubas par ieinteresētības neesamību.

Saikne starp tiesnesi un prokuroru liecina par neitralitātes prasības pārkāpumu.

Ieinteresētības subjektīvo aspektu konkrētajā gadījumā raksturo  ģimeniskas saites starp tiesnesi un valsts apsūdzības uzturētāju. Nešaubīgi, tiesnesim ir jābūt neitrālam un objektīvam. Bet, ja dzīvesbiedrs, ar kuru tu dzīvo, piedalās tiesas sēdē un apgalvo, ka cilvēks ir vainīgs, vai tiesnese var palikt neitrāla un objektīvi skatīt lietu? Diez vai.

Apsūdzēto tiesnese redz šodien un vairs nekad, bet dzīvesbiedru satiks jau vakarā. Ja vēl attiecības ir nesen sākušās un/vai pastāv kāds strīds, tad pavisam noteikti tiesnese nevēlēsies “runāt pretī”. Rezultātā cieš ne tikai apsūdzētais, bet valsts un tieslietu sistēma kopumā.

Diemžēl tieslietu ministra piesauktais “bezkompromisu tiesiskums” nemaz nav tik bezkompromisu…

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Losis
Losis

Tiesnesei Ievai pirmo reizi laulātais uzrādās amatpersonu deklarācijā par 2020.gadu, kas nozīmē, ka laulība noslēgta tieši šajā gadā. Varbūt 2019.gada 16.decembra tiesas sēde bija tā vieta, kur abi jaunie cilvēki satikās un iemīlējās no pirmā acu skatiena? Tad ne par kādu interešu konfliktu nevar būt runa.

Losis
Losis

Bet vai nebija tā, ka tiesnese Ieva Sladzevska toreiz nemaz nebija Ieva Sladzevska, proti, viņa nemaz vēl nebija precējusies ar konkrēto prokuroru?

Lamināts
Lamināts

2019 gada amatpersonu deklarācijā Sladzevskim sieva neuzrādās? Par ko tirgus?