Pieprasa Rīgas mēra Ķirša demisiju

Attēls: X

Atsaucoties uz KNAB paziņojumu par Jānim Vaivodam izvirzītājām apsūdzībām, Rīgas domes Progresīvo frakcija uzskata, ka Vilnim Ķirsim ir jāuzņemas politiska atbildība un jāatkāpjas no Rīgas mēra amata. 

Mārtiņš Staķis: “Nav pat tik būtiski, par ko aizturēts Vaivods, daudz svarīgāk ir tas, ka aizturēta Viļņa Ķirša uzticības persona. Ķirsis ir ilgstoši piesedzis un aizstāvējis Vaivodu, tāpēc laiks uzņemties atbildību un atkāpties”

Vilnis Ķirsis pēdējo četru gadu laikā uzticējis Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta (ĀMD) pienākumu izpildītājam Jānim Vaivodam vadīt visus nozīmīgākos Rīgas transporta infrastruktūras projektus vairāku simtu miljonu eiro apmērā.

Darbs sākts arī pie 210 miljonu eiro ceļu uzturēšanas iepirkuma, Dienvidu tilta ceturtās kārtas projektēšanas, kā arī jau veikti būtiski ceļu infrastruktūras būvdarbi.

Ņemot vēra KNAB izvirzītās apsūdzības J. Vaivodam, Progresīvie aicina Ģenerālprokuratūru un Valsts kontroli veikt pārbaudes minētajā departamentā par J. Vaivoda vadītājiem vērienīgajiem infrastruktūras un ceļu projektiem.

Progresīvie uzskata, ka J. Vaivoda palikšanā amatā, par ko aktīvi iestājās Ķirsis, ir radījusi būtisku un pierādītu kaitējumu domes budžetam, gan sagrāvusi pašvaldības reputāciju, parādot, ka Rīga netiek galā ar korupciju savā degungalā. 

Jau 2023. gadā vasarā Rīgas domē pret J. Vaivodu tika uzsākta disciplinārlietas izmeklēšana. V. Ķirsis, kā par satiksmes nozari atbildīgais vicemērs, no pirmās dienas aktīvi aizstāvēja J. Vaivodu gan publiski, gan ar domes balsojumu panāca disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas nomaiņu. Sekojoši J. Vaivods varēja turpināt darbu līdz pat savai aizturēšanai.

Toreizējo notikumu rezultātā demisionēja Mārtiņš Staķis, kurš nebija gatavs uzņemties atbildību par J. Vaivoda tālāko darbu un V. Ķirša aktīvo pretdarbību dienesta izmeklēšanai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kapteinis Zāgners
kapteinis Zāgners

Vai tad tāds var demisionēt? Viņu tikai var iznest rokudzelžos ar kājām pa priekšu.

Aste
Aste

Pareizi – un tad pie siles Lindiņa – plašie laidara vārti! Sakodēta tukšmuldoņa ir tas ko vajag pilsetai. Jo dumjāk, jo labāk pilnigā PRO mācībgrāmatā par to dzimumu jaukumu atpazīšanu

Evika
Evika

Jūs , ko , neko nesaprotat , Ķirsis taču ir no Vienotības bandas !