Prokurors pārsūdz attaisnojošo spriedumu lietā pret Bondaru un viņa sievu krimināllietā par iespējamu dokumentu viltošanu

Bondars

Prokurors ir iesniedzis apelācijas protestu par Rīgas pilsētas tiesas Vidzemes priekšpilsētā spriedumu, ar kuru bijušais Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars un viņa sieva Ieva Bondare pilnībā tika attaisnoti apsūdzībās par iespējamu dokumentu viltošanu.

Tagad lieta būs jāskata Rīgas apgabaltiesā. Lieta tiesā jau ir saņemta, bet lietas izskatīšanas datums vēl nav ieplānots.

Prokuratūras ieskatā, Bondars, viņa sieva un nu jau mūžībā aizgājusī zvērināta notāre Līga Eglīte mantkārīgā nolūkā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās viltoja un izmantoja viltotu dokumentu, radot būtisku kaitējumu prasītāja ar likumu aizsargātām interesēm.

Par šādu nodarījumu paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar probācijas uzraudzību, ar sabiedrisko darbu vai ar naudas sodu.

Krimināllieta saistīta ar lietu par Bondara līgumu ar sievu, kas garantēja ģimenes mājas neatņemšanu lietā par zaudējumu nodarīšanu viņa savulaik vadītajai “Latvijas Krājbankai”.

Pašlaik jau ir stājies spēkā spriedums par 15 miljonu eiro piedziņu no “Latvijas krājbankas” bijušās valdes, tai skaitā arī Bondara, kurš gan to uzskata par politisku vēršanos pret viņu.

“Latvijas krājbankā” 2011.gada nogalē tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa “Latvijas krājbanku” pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu “Latvijas krājbankas” finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Pret notāri Eglīti kriminālprocesā tika konstatēts likumā paredzētais pamats viņas saukšanai pie kriminālatbildības, bet, ņemot vērā, ka Eglīte ir mirusi, kriminālprocess pret viņu izbeigts daļā.

Bondars iepriekš paudis nostāju, ka nav vainīgs, neko nepareizi nav izdarījis un likumu neesot pārkāpis.

Avots: jauns.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
reste
reste

Bilde smuka – labi sēž, vajadzētu tikai likumiski nostiprināt iesēdināšanu

korka vaira
korka vaira

Bondars visus ap.isis, un izies sveikā cauri? Tā ideālā maizes klaipiņu shēma, ka sieva pārdod savus mālējumus cilvēkiem, kam ir interese par bondara a.ata iespējām …

Vaira
Vaira

Es nākšu palīgā, Mārtiņ!