LTV: «ABLV Bank» lietā par naudas atmazgāšanu figurē sešas personas

banka

Latvijas tiesībsargājošās iestādes izmeklē lietu par 50 miljonu eiro atmazgāšanu, saistībā ar to otrdien likvidējamajā “ABLV bankā” notika izmeklēšanas darbības. Ģenerālprokuratūra Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka lietā sešām personām ir tiesības uz aizstāvību un kratīšanas veiktas arī Baltkrievijā.   

No rīta “ABLV bankā” Skanstes ielā ieradās tiesībsargi maskās un lika darbiniekiem bankas telpas pamest. Pašlikvidācijas procesā esošajā bankā šobrīd iestrēguši vairāk nekā 2 miljardi eiro, uz kuru izmaksu gaida bankas kreditori.

“ABLV” likvidatore Vineta Čukste-Jurjeva sacīja, ka pašlaik medijiem neko nevar pastāstīt, bet sacīja, ka neviens nav aizturēts.  

Izmeklēšanu vada Ģenerālprokuratūra. Tā atklāja, ka krimināllietā esošie materiāli liecina par organizētu grupu, kurā ietilpst vairāku valstu pārstāvji, kas no 2015. līdz 2018. gadam legalizējuši noziedzīgi iegūtu naudu vismaz 50 miljonu eiro apmērā, tostarp veicot pārskaitījumus “ABLV” bankā par faktiski nenotikušiem darījumiem.

Kriminālprocess sākts, pamatojoties uz Finanšu izlūkošanas dienestā saņemtu informāciju. Izmeklēšana notiek pēc Krimināllikuma pantiem par naudas atmazgāšanu un dokumentu viltošanu.

“Šobrīd izmeklēšanas darbības turpinās. Izmeklēšanas darbības tiek veiktas arī kredītiestādēs. Ko es varu atklāt – šobrīd lietā ir iesaistītas personas, kurām ir tiesības uz aizstāvību. Uz konkrēto brīdi tās ir sešas,” sacīja virsprokurore Gita Biezuma.

Kriminālprocesa likumā noteikts, ka tiesības uz aizstāvību ir katrai personai, par kuru izteikts pieņēmums vai apgalvojums, ka tā izdarījusi noziedzīgu nodarījumu.

Paziņojumā Ģenerālprokuratūra norāda, ka organizētajai grupai atmazgāt naudu palīdzēja “ABLV” darbinieki, novēršot šķēršļus naudas līdzekļu pārskaitīšanā. Vai starp personām, kurām ir tiesības uz aizsardzību, ir bankas darbinieki, prokuratūra nestāsta.

“Par personālijām nekomentēšu konkrētajā situācijā. Vienīgi, ko varu piebilst – izmeklēšanas darbības paralēli notiek arī ārvalstī, proti, Baltkrievijas Republikā,” atklāja prokurore. 

Kopumā kratīšanas notika vairāk nekā 20 vietās. Pati banka sola ar izmeklētājiem sadarboties.

“Sabiedrība vienmēr ir apliecinājusi savu vēlmi sadarboties ar visām institūcijām, un to ir vienmēr arī darījusi, jo mūsu interesēs ir, lai notiktu rūpīgas pārbaudes gan par kreditoriem, gan bankas darbību,” norādīja bankas pārstāvis Jānis Bunte.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar