«ABLV Bank» ēkā notikusi kratīšana saistībā ar lietu par 50 miljonu eiro atmazgāšanu

ABLV

Tiesībsargājošās iestādes veic kratīšanas un procesuālās darbības likvidējamajā “ABLV” bankas ēkā lietā par vismaz 50 miljonu eiro “atmazgāšanu”. 

Tiesībsargājošās iestādes otrdien veica procesuālās darbības “ABLV” bankā. Prokuratūra informējusi, ka izmeklēšana saistīta ar 50 miljonu eiro atmazgāšanu laika periodā no 2015.līdz 2018.gadam. Kopumā notiek vismaz 20 kratīšanas Latvijā un ārvalstīs. Kā liecina lietas materiāli, pārskaitījumi veikti arī vienā no Latvijas kredītiestādēm par faktiski nenotikušiem darījumiem. Likvidējamā kredītiestāde atbalstīja shēmu. 

Procesuālās darbības kopīgi veic Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras, KNAB, Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas pārvaldes, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbinieki, paziņojumā medijiem informēja prokuratūra.

KNAB apstiprinājis, ka otrdien sadarbībā ar citām tiesībaizsardzības iestādēm veica kriminālprocesuālās darbības Ģenerālprokuratūras uzdevumā tās lietvedībā esošā kriminālprocesā. Šajā kriminālprocesā KNAB nav procesa virzītājs, tāpēc birojs nav tiesīgs sniegt jebkādu informāciju, norādīja KNAB.

Prokuratūra informēja, ka notiek vismaz 20 sankcionētas kratīšanas Latvijā un ārvalstīs sadarbībā ar citu valstu tiesībsargājošām iestādēm. Izmeklēšanas darbības notiek  saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ne mazāk kā 50 miljonu eiro apmērā kādā kredītiestādē.

Krimināllietā esošie materiāli satur ziņas, ka organizētā grupa, kurā ietilpst vairāku valstu pārstāvji, laika posmā no 2015. gada līdz 2018. gadam veica noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ne mazāk kā 50 miljonu eiro apmērā, tostarp veicot pārskaitījumus vienā no Latvijas kredītiestādēm par faktiski nenotikušiem darījumiem, informēja prokuratūra.

Organizētās grupas īstenoto noziedzīgo nodarījumu atbalstīja likvidējamā kredītiestāde un tās darbinieki, novēršot šķēršļus naudas līdzekļu pārskaitīšanā, teikts prokuratūras paziņojumā.

Kriminālprocesā notiek izmeklēšana par dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošanu un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšanu un izmantošanu, ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Tāpat izmeklēšana notiek par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Plašāka informācija netiks sniegta izmeklēšanas interesēs.  Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Latvijas Radio novērojis, ka bankā ieradās arī viena no bankas likvidatoriem Vineta Čukste-Jurjeva.

“ABLV” bankas pārstāvis Jānis Bunte Latvijas Radio apstiprinājis, ka bankas telpās “ieradušies tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, kuri veic savu darbu”. Bankas rīcībā pagaidām nav informācijas, ar ko šīs darbības saistītas, norādīja Bunte. Viņš arī uzsvēra, ka banka sadarbojas ar tiesībsargājošajām iestādēm un sniegs visu nepieciešamo informāciju.  

Kā zināms, “ABLV Bank” akcionāri ārkārtas sapulcē 2018. gada 26. februārī pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju reputācijas problēmu dēļ pēc tam, kad ASV paziņoja par “ABLV Bank” iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās. 

“ABLV Bank” 2018. gada marta sākumā Finanšu un kapitāla tirgus komisijai iesniedza pašlikvidācijas plānu. Iesnieguma projektu sagatavoja bankas akcionāru sapulces ievēlētie likvidatori. Plānu FKTK akceptēja 2018. gada 12. jūnijā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Kārtējā “pokazuha” , iesaistot TV un drošības dienestus, lai pārliecinātu ASV par ” nesaudzīgo cīņu pret noziedzīgi iegūtas naudas atmazgāšanu”. Visi dokumenti jau savlaicīgi tika nodoti to pieprasītājiem. Iepazīstieties ar ABLV likvidatora teikto Dienā. Viņš joprojām ir visvairāk ieinteresēts, lai visi ABLV kreditori saņemtu savu naudu atpakaļ pilnā apmērā. Un ENAP nosūtīto aizdomīgo dokumentu tālāku virzību. Un izbeigtos dezinformācija. Katrs skolēns var izteikties, ja nekad dzīvē nav mēģinājis turēt rokās laikrakstu, kur viss saprotamā latviešu valodā uzrakstīts.

SSD
SSD

Fils ar Berni normaali savaa laikaa Vaarijusies.