Liepnieks: Sabiedrība var paciest zināmu skaitu idiotu

Jurģis Liepnieks

Sabiedrība var paciest zināmu skaitu idiotu, tā kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot ziņu par aptauju, kuras rezultāti liecina, ka trešdaļa Latvijas iedzīvotāju tic sazvērestībām par Covid-19, sacīja politisko procesu vērotājs, rakstnieks Jurģis Liepnieks.

Liepnieks atzina, ka skumji ir tas, ka pa virsu jau iepriekš novērotajiem sabiedrības sašķeltības aspektiem – politiskiem, ideoloģiskiem – klāt nācis vēl viens sašķeltības aspekts, proti, cilvēki pārdalījušies “saprātīgajos, adekvātajos un varbūt tajos, kas tādi nav.”

Pēc Liepnieka teiktā, tā ir dziļa plaisa un nopietns konflikts.

Tāpat Liepnieks atzīmēja, ka diskusijas ar cilvēkiem, kas ir vakcinācijas noliedzēji, “ir diezgan bezcerīgas un bezjēdzīgas.”

Tādos gadījumos no sākuma jau ir skaidrs, ka viņas ne ar ko nebeigsies. Tur nekādi racionāli argumenti nestrādā. Turklāt esot jau no sākuma arī zināms, ka pēc jebkādām diskusijām vakcīnu noliedzēji paliks pie saviem uzskatiem.

Liepnieks arī atsaucās uz pagājušajā nedēļā izplatīto vēstuli, ko bija parakstījuši 150 cilvēki, to vidū arī sabiedrībā plašāk zināmi cilvēki.

“Mums tagad bija 150 cilvēku parakstījuši antivakseru vēstuli. Nu tur ir cilvēki, kurus, teiksim, es agrāk uzskatīju par adekvātiem, nu teiksim, ka viņiem ir kaut kas galvā vispār,” sacīja Liepnieks.

Mēģinot rast kādus risinājumus šai sašķeltībai, Liepnieks atzina, ka tā fāze, kad būtu varēts kaut ko skaidrot ar racionāliem argumentiem, ir jau nokavēta.

Tāpat viņš uzskata, ka vakcīnu noliedzējus noteikti nevarēs pārliecināt ar kaut kādiem faktiem, jo viņiem pašiem jau esot savs faktu kopums, pētījumi, savas autoritātes un savi profesori. “Tur nekā netrūkst, lai atsistu jebkuru argumentu.”

Līdz ar to “mums ir jāpāriet pie vienkāršākiem un primitīvākiem instrumentiem, kā strādāt.”

Pēc Liepnieka domām, “būs neizbēgami cilvēki jāaicina vakcinēties, jādala aifoni, jādod bonusi, jārīko loterijas.” Tās esot pārbaudītas metodes, un par to būtu jāmaksā valstij.

“Cilvēki par aifonu vakcinēsies neatkarīgi no tā, kas viņam sastāstīts,” pārliecināts ir Liepnieks.

Viņš piebilda, ka, protams, vienlaikus arī jānosaka ierobežojumi, ko valsts pilnīgi leģitīmi var noteikt nevakcinētiem cilvēkiem.

Liepnieks uzskata, ka tā nebūtu diskriminācija, bet gan dažāda attieksme, gluži tāpat, kā “mēs neļaujam braukt pie sarkanā vai alkohola reibumā būt pie stūres. Mēs “diskriminējam” dzērājus, mēs viņiem neļaujam braukt pie stūres,” jo tā ir sociāli bīstama uzvedība, šādiem cilvēkiem apdraudot sevi un citus.

Pasaules prakse esot tāda, ka “sabiedrība var paciest zināmu skaitu idiotu. Tā nav, teiksim, pārāk liela problēma, ja mums tur ir 15% idiotu – nu tad dievs ar tevi, neviens netērēs līdzekļus.”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV24 “Preses klubs”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


20
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kaža
Kaža

Lai vakcinētos laicīgi ir jāpierakstās,tātad iespējama adresēta vakcīna.Diez vai tas ir forši.Tā kā es netieku informēts par vēlēšana un labi zinot situāciju,tad vislabākā un visdrošākā ir pašizolācija. Tā kā sabiedrībā populārs cilvēks var atļauties nosaukt nepazīstamus cilvēkus par idiotiem,tad jābūt sevišķi piesardzīgam.

gf gf
gf gf

Ja tev apkārt vieni idioti, tad tu esi centrālais! ;)

.wwt
.wwt

Jā, Liepniek, piemēram, atbrīvot no parādsaistībām, nu gluži kā tevi un tev pat nebija jāvakcinējas. :D

ruksis
ruksis

Būs par 1 idiotu mazāk — Jurkāns pārcelšoties uz Spāniju.

Ilgvars
Ilgvars

Kāpēc Vacijā pirktās preces kvalitāte atšķiras ar Latvijā iegādātu tāda paša zīmola preci.
Atbilde ir, tāpēc, ka esam otrā vai trešā škira. Un kas man ļauj domāt, ka Latvijai piegādātā vakcīna ir
pašas augstākās raudzes produkts. Es neesmu nekāds laboratorijas trusītis vai pelīte.
Esmu gatavs “pieciest” Latvijas valdības genocīdu pret Latvijas tautu un nevakcinēties.

trolli, aizveries !
trolli, aizveries !

Latvijā arī ir otrās un trešās šķiras cilvēku — tādu padlatviešu un krievmīļu kā tu.

Gada glezna
Gada glezna

Ja Liepniekam ir par šo sacerējumu samaksāts, tad tam ir racionāls izskaidrojums.

Es te nesākšu atkārtot bērnudārza gudrības, ka pret poliomielītu nācās gadiem ilgi strādāt nevis Liepniekiem, bet tiešām zinātniekiem līdz atrada efektīvu risinājumu.

Nika
Nika

1796.gadā angļu ārsts Edvards Dženners (Edward Jenner) izgudroja vakcināciju pret bakām – slimību, kas 20.gadsimtā paņēma 300-500 miljonu dzīvību. Kopš 1970.gada, pateicoties vakcinācijai, slimība ir uzvarēta, bet vakcinācija tika atcelta 1980. gadā, jo pasaulē saslimstība vairs netika konstatēta. 19.gadsimtā franču mikrobiologs ķīmiķis Luijs Pastērs atklāja vakcīnu pret trakumsērgu. 1955. gadā Džonass Solks izstrādāja iedarbīgu poliomielīta vakcīnu, un ASV un citās valstīs sākās masveida imunizācija pret šo slimību. Kā redzams no vēstures, vakcīnas iesākumā radīja atsevišķi entuziasti – ārsti, ķīmiķi. Tagad vakcinācijas zinātnē strādā institūti visā pasaulē. Ir gan milzīga pieredze, zināšanas, gan cilvēku resursi. Nav objektīvi salīdzināt vakcināciju izgudrošanas tempus… lasīt vēl »

Gada glezna
Gada glezna

Nav objektīvi eksperimentālas vakcīnas salīdzināt ar pārbaudītām vakcīnām.
Tā jau domāju, ka atradīsies gudrīte, kas apgalvos, ka viss ar COVID vakcīnām ir ideāli. Nezin kāpēc nopietnos žurnālos raksta par vīrusa mutācijām un hipotēzes ietvaros apgalvo, ka saslimšanas gadījumos slimības gaita būs vieglāka.

Ja jau strādā veseli institūti, tad kāpēc vēl joprojām nav efektīvas vakcīnas pret malāriju?

Atbilde: arī zinātnieki vēl joprojām imunitātes mehānismu nav spējuši pārliecinoši izskaidrot. Ir tikai modeļi, kas labāk vai sliktāk apraksta šo fenomenu.

esunes
esunes

Zinātne ir 200 gados uzkrājusi pietiekami zināšanas, lai spētu strādāt mērķtiecīgi un nemaldītos. Turklāt attiecīgo vīrusu apkarot metās milzīgs skaits ZTI un lielākā daļa izkrita no sacīkstes. Tādejādi ir skaidrs, ka tas ir stipri vientiesīgi salīdzināt Pastēra darbu un timeline ar C19 vakcīnas izstrādi.
Turklāt apdraudējums no koronovīrusa tika apjausts jau sākoties SARS un MERS, t.i. vairāk kā 10 g atpakaļ. Tādejādi pirmie darbi pie koronovīrusa vakcīnas tika uzsākti jau tad.
Malārija nav vīruss, to izsauc plazmodijs. Tas ir kautkādus miljons reizes lielāks un sarežģītāks orkanisms par C19.
Iesaku tomēr grāmatiņu palasīt. Vismaz pamatskolas Bioloģijas mācību grāmatu. Vismaz šoreiz

Gada glezna
Gada glezna

Speciāli esunes. Vai 4 klases esat beidzis sekmīgi?

Esi vesels
Esi vesels

paciest jau var visu ko, ja tā anastēzija ir savlaicīga un iedarbīga… jautājums jau paliek, kurš ir mieru par visu to maksās? Tādēļ ar šādu diagnozi parasti izolē un tur gultas vietas ir brīvas… Piespiedus potēšana jau nav pa spēka,m…. ne viena zosti”na tā kladzina- mans ķermenis, daru ko gribu… Tad jau atliek tikai trako krekls… līdz izveseļojas

Nika
Nika

Pilnīgi piekrītu Liepniekam. Tikai papildus gribu pateikt, ka valdība nav pietiekami diskutējusi ar tautu un nav loģiski skaidrojusi. Tēmā prevalē antivakseru teorijas un to pieradījumi. Un tas slikti. Lai gan man personiski darba kolēģe vēl mēnešus 3 atpakaļ bija kategoriska un karojoša antivaksere. Dažas dienas atpakaļ gandrīz sabijos, ka viņa man sāka izprašņāt: ar ko vakcinējos, ka bija utt., jo drīz pati ies uz poti. Nepainteresējos, kas viņas domas tik traki izmainīja, bet iphone gan tas nav bonusā. Ta ka cerēsim, ka vēl kādiem tūkstošiem prātiņš ieeļļosies bez loterijām un telefoniem.

Adata
Adata

Esmu pārsteigta par Jūsu kategoriskajiem uzskatiem. Jūs taču neesat mediķis vai zinātnieks, zināšanas par imunitāti ir virspusējas un, mūsu “sludinātāju” ietekmē, arī greizas. Pēdējie zinātnes atklājumi stipri šaubās par vakcīnu izsaukto antivielu derīgumu cīņā ar vīrusa transformācijām, tās to neatpazīst, vai tieši pretēji palīdz iekļūt imūnšūnās un nospiež naivo B limfocītu darbību. Tikai nākotne Latvijā un pasaulē rādīs, kuram ir taisnība.

motorhead 1916
motorhead 1916

Liepnieks…. Mani tas cilveeks nudien interesee. Te komentaaros lasaam, ka esot daarzenis. Nee. Nav gan. Vinjsh ir gudrs, es pat teiktu – ljoti gudrs. Tikai nesaprotu, kas vai kursh vinju virza. Ja nu gadiijumaa shis NAV peerkams maita, kaut ko izdomaasim. Kaut kas tur ir

siggruJ
siggruJ

Kas ir Liepniekss, šī raksta autors?
Padomàsim! Cilvèks vińš noteikti nav!
Atbilde ir loti vienkārša!
Liepnieks ir dárzenis , kuram ar injekciju sañemšanu ir laba pieredze. Vai ne Jurggi?
Pavłuts meklē kam nomest astra vakcīnas!
Piesakies jurggi, varēsi kādu laiku pakaifot.
Dàrzenis esi un tàds arī paliksi.
Filozofs atradies. :-)

Kasiņš
Kasiņš

Un kas esi tu? Spriežot pēc pareizrakstības, neizglītots lauķis, no kā droši var izsecināt, ka kvēls covididiots… Tādi pēdējā laikā pārņēmuši komentāru sadaļas jebkuros forumos. Prāta nepietiek pat tam, lai puslīdz sakarīgi un gramatiski pareizi rakstīt iemācītos, bet tas, protams, nav šķērslis stulbenim ar tiem raksturīgo pārcilvēka apziņu bļaut par to, ka visi citādi domājošie ir aitas. Agresīvus vakcinācijas atbalstītājus var dzirdēt ievērojami retāk, tas jau pats par sevi skaidri norāda uz acīmredzamo – stulbu aitu pārsvars antivakseru vidū ir neapstrīdams.

Derdz
Derdz

Esmu antivakaeris ar argumentiem un doc, saciet ar – Regula 2020/1043 ar kuru izdara atkāpi ģmo direktīvās un risku novērtēšanā vakcinas ietekmi uz cilvēka organismu, katrā valstī, jo sarežģi, izpēti, apstiprināšanu, izplatīšanu, paātrināja vērtēšanas procedūru, utt, kā ari drošas vakcīnas izstrāde prasa desmit gadus . Mk not.nr. 330 vakcinacijas noteikumi, 15 infekcijas pret kurām noteikta obligāta vakcinācija, un vakcinas spēja 10 gadi, sk.spkc.gov.lv, zva.gov.lv, tad agrak cilvēki mācēja radit labas vakcīnas, ja tagad gripas, covid, tikai vakc.spēju aiz. uz gadu,.., kāpēc tā. Covid vakcina nav iekļauta vēl obligāto vakcinu sarakstā. U.c. argumenti

taurupnieks
taurupnieks

Tevi taču pacieš… Ko vēl vari gribēt?

Wolf
Wolf