Latvijas Ārstu biedrības prezidente: tiek veidota “policejiska valsts”

Ilze Aizsilniece
LĀB vadītāja Ilze Aizsilniece

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece nosūtījusi vēstuli valsts trim augstākajām amatpersonām – prezidentam Egilam Levitam, parlamenta priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA) un valdības vadītājam Krišjānim Kariņam (JV), kritizējot ieceri paredzēt kriminālatbildību par aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojumus.

Aizsilniece vēstulē pauž, ka šādā veidā notiktu demokrātijas vērtību graušana un policejiskas valsts izveide.

LĀB prezidente valsts augstākajām amatpersonām raksta:

“Vienmēr esmu lepojusies, ka dzīvoju un strādāju demokrātiskā valstī, kurā katram cilvēkam ir tiesības uz vārda un rīcības brīvību, nebaidoties no vajāšanas un represijām. Arī līdzšinējās krīzēs mēs esam spējuši šīs vērtības kopīgi nosargāt, neejot vieglākās pretestības ceļu un nepieņemot aplamus lēmumus. Tāpēc manī neizpratni un bažas raisa Saeimas un Ministru Kabineta visā nopietnībā apsvērtā iecere Krimināllikumā paredzēt atbildību par aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojumus.”

“Diemžēl COVID-19 pandēmijas krīze ir kļuvusi par smagu pārbaudījumu ne tikai Latvijas ekonomikai un veselības aprūpes sistēmai, bet arī lēmumpieņēmējiem, jo ne visi miera laika lēmumpieņēmēji ir labi pārmaiņu vadītāji paaugstināta stresa apstākļos. Turklāt krīzes vadītājiem ir jābauda nedalīta sabiedrības uzticība un cieņa,” viņa pauž.

“Uz grūtiem jautājumiem nav vieglu atbilžu! Sarežģītas situācijas prasa kompleksus risinājumus, kam nepieciešama zināšanas un pieredze, spēja uzņemties atbildību un strādāt komandā. Krīzēs labs vadītājs nevis šķeļ, bet apvieno, gudri vada un iedvesmo, neaizmirstot nevienu savas valsts iedzīvotāju. Tāpēc šādu nepārdomātu iniciatīvu virzīšana ir satraucoša un neizprotama, īpaši ņemot vērā to, ka nav līdz šim veikta mūsdienīga iedzīvotāju informēšana. Tā būtu jāorganizē  izmantojot vienkāršus informācijas tehnoloģiju rīkus, ja nepieciešams – vairākās valodās,” vēstulē raksta Aizsilniece.

“Demokrātijās lēmumi tiek pieņemti diskusiju ceļā, spējot pamatoti un plaši sabiedrībai skaidrot to mērķi un ieguvumus. Tikai autoritāros režīmos problēmas tiek risinātas ar aizliegumu un sodu palīdzību, tādejādi novēršot uzmanību no galvenā – nespējas vadīt valsti un sabiedrību. Latvijas valsts un sabiedrība ir pelnījusi cieņu un demokrātisku pārvaldību, kas atbilst 21. gadsimta garam un vispārpieņemtām vērtībām. Tāpēc aicinu valsts augstākās amatpersonas nepieļaut sabiedrības šķelšanu un policejiskas valsts izveidi,” viņa rezumē.

Jau vēstīts, ka Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP) pauda, ka pēc pāris nedēļām Saeimas Krimināltiesību apakškomisija varētu sākt vētīt Krimināllikumu, lai tajā paredzētu atbildību par aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojošos pasākumus. Plānots, ka diskusijai tiks piesaistīti eksperti, policijas, prokuratūras un tiesu pārstāvji.

Portāla Puaro.lv ir sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ligita
ligita

Kas ir demokrātija? Vai ārstiem jābalso, šo slimnieku ārstēsim, šo ne? Vai arī – lai jau staigā apkārt inficētie, ka tikai neaizskaram viņu brīvību, neierobežojam viņu demokrātiskās tiesības? Ja Aizsilnieces kundze slikti mācījusies studiju laikā, tomēr vajadzētu īso kursu apgūt infektoloģijā.

termits
termits

Kāda policejiska valsts, beidziet murgot un izplatīt šos murgus.

reņģe
reņģe

reāli bioteroristi ar ārējo pārvaldi, izmantojot marionešu kabinetu, būvē nevis policejisku valsti, bet medicīniskā fašisma pasauli. Valsts šeit ir nevietā izmantots termins, suverēnas valsts šeit nav. Smieklīgi tikai tas, ka ielikteņu kārtā ir subjekti, kuriem šķiet, ka viņi pie jaunās sistēmas būs izredzēto kastā, kaut vai ar glikozes sīrupiņu vakcīnas ampulā… un aizmirst vēsturisko atziņu, ka reālā vara no morāli kropliem nodevējiem atbrīvojas tiklīdz tie vairs nav vajadzīgi.

Jautājums
Jautājums

Un VM Viņķelei par bezdarbību , nolaidību veselības organizēšanu Latvijā , nebūs kriminālatbildība , ko STUKĀN ?

Stienis
Stienis

Pilnīgi piekrītu Aizsilnieces viedoklim! Par savu (dažreiz aplamu) domu paušanu mums būs KRIMINĀLsodāmība, bet par valsts apzagšanu un amatu ļaunprātīgu izmantošanu (caurlaides un visi pārējie ‘nieciņi’ – NEKAS nebūs, pat prēmiju nenoņems! Taisnīgums visā spožumā! Paldies pēdiņās JKP, KPV un visām tām Jaunā laika/Vienotības atraugām! Iemesls, kādēļ daļa sabiedrība iebilst pret ierobežojumiem, slēpjas Viņķeles un vēl pāris trulu amatpersonu nespējā jēgpilni skaidrot un pamatot lēmumus, nemaz nerunājot par nespēju uzlabot veselības aprūpes sistēmu. Tieši tās mazspēja ir iemesls šiem ierobežojumiem. Triecam prom tos nejēgas!

Derdz
Derdz

DDerdz
KO SEN. BIJA LAIKS. TAS RIKTĪGS KAUNA TRAIPS CIKVĒKIEM PIE VADĪBAS, KAS GRIB IESAISTĪT ARMIJU, LAI SODĪTU SABIEDRĪBU, NEZ KO KĀ TAD IR ARMIJAS GARAM UN BŪTĪBAI TAGAD,. NEBŪS PAZEMOJOŠI PRET SAVU TAUTU ,TĀ IZMANTOT JŪS. TĀ VIETĀ PALĪDZĒTU UN NODROŠINĀTU APSTĀKĻUS, PRECI, MASKAS,(VALSTS NODROŠINA VEIKALIEM) UN DAUDZ KO CITU, PENSIONĀRIEM PIEGĀDĀTU PĀRTIKU,UTT. BET TĀ VIETĀ SODĪT. GODĪGI UN ATKLĀTI, PIEDRĀZT TOS KAS GRIB TĀDUS LĒMUMUS PIEŅEMT, NECIEŅA PRET ARMIJU UN TĀ VIRSGALVENO UZDEVUMU, GAN TAUTU.
Šodien, 16:45

Imants
Imants

Kur ir jūsu avoti??

Talsinieks
Talsinieks

“policejiska” valsts–ir pretrunā valsts konstitūcijai–ir viens no daudziem iemesliem kādēļ ir nepieciešama ģiopolitiska apvienošanās ar demokrātisku, cilvēktiesību ievērojošu Eiropas savienības dalībvalstī Vācijas federatīvo republiku. Satversmes 99.pants- tiesības uz domu brīvību.