Kučinskis: No iekšējās drošības budžetā palika tikai virsraksts – jaunā valdība visu izmeta ārā

Kučinskis

Jaunā valdība uz Saeimu devās ar budžetu, kurā “no iekšējās drošības palicis tikai virsraksts – viss izmests ārā”, sarūgtinājumu pauda bijušais iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

“Šobrīd gan ir dažas cerīgas ziņas,” saistībā ar iekšējās drošības struktūru algu paaugstinājumu sacīja Kučinskis. “Apvienotā saraksta” Saeimas frakcija bijusi pieņemšanā pie Valsts prezidenta, kurā Edgars Rinkēvičs uzsvēris, ka tas esot šī gada galvenais uzdevums – nodrošināt iekšējās drošības struktūru algu pieaugumu.

Arī Iekšlietu ministrijā gatavojas, pēc Kučinska teiktā, iesniegt vēlreiz Saeimā izskatīšanai informatīvo ziņojumu par šo problēmu. Tāds pat likums, kā attiecībā uz Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem gatavots netiekot, taču varot cerēt uz līdzīgu algu pieauguma grafiku.

Kučinskis uzskata, ka iekšējās drošības jautājumi ir valstij tik svarīgi, ka varot cerēt arī uz Saeimas opozīcijas atbalstu.

Ja nebūtu notikusi valdības maiņa, jautājums par atalgojuma palielināšanu iekšējās drošības struktūru darbiniekiem jau būtu atrisināts, jo pirms Kariņa valdības krišanas budžeta sarunas esot notikušas gan ar finanšu ministru, gan ar Valsts prezidentu, norādīja bijušais iekšlietu ministrs. Tostarp viņam radies iespaids, ka nauda tam ir, ņemot vērā ieplānoto banku virspeļņas nodokli.

Ja valdība nebūtu mainījusies, tas būtu jau noticis, raidījumā secināja Kučinskis.

Avots: TV24

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lauki un āres
Lauki un āres

Kučinski uz laukiem, atpakaļ.