Kā tieši Kaimiņš pērn notrallinājis 122 tūkstošus eiro – interesantās izklaidēs, dārgās vielās vai nedeklarētos darījumos? Te darbs VID

artuss kaimiņs

Ja Ievas Jaunzemes iepriekš un tagad jau atkal „vadītais” Valsts ieņēmumu dienests patiešām ir nolēmis uzlabot savu reputāciju, tam var ieteikt vienu ļoti konkrētu lietu – par 13. Saeimas āksta Artusa Kaimiņa oficiāli deklarētajiem ienākumiem un izdevumiem un.

Iepazīstoties ar VID publiskajā datubāzē pieejamajām bijušā 13. Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa amatpersonas deklarācijām, ir redzams, ka par 2021. gadu viņš deklarējis, ka viņam neesot vispār nekādu uzkrājumu, bet esot 8300 eiro lielas parādsaistības.

Deklarācijā beidzot darbu, kas datēta ar 2022. gada 31. oktobri, ir vērojamas straujas izmaiņas. Eksdeputāts ir deklarējis gan saņemtu kredītu 150 000 eiro apmērā, gan pārskaitījumu savai mātei 40 000 eiro apmērā. Savukārt Saeimā un Jaunajā Rīgas teātrī viņš kopā „nopelnījis” 58 644 eiro.

Tas nozīmē, ka 2022. gadā laikā līdz 31. oktobrim – desmit mēnešos – āksts ir saņēmis ienākumus un ieņēmumus kopā 208 644 eiro apmērā. Maigi izsakoties, diezgan iespaidīgu summu. Kurš tieši no Saeimas izkritušam personāžam aizdevis 150 000 eiro, ir vēl cits jautājums.

Par šiem desmit mēnešiem jaunais finansists ir deklarējis tikai vienu veiktu pārvedumu 40 000 eiro apmērā, nekādus citus lielākus darījumus kā izdevumus nedeklarējot. Papildus tam, viņš ir deklarējis arī uzradušos bezskaidras naudas uzkrājumu 46 000 eiro apmērā.

Ar vārdu sakot, situācija ir tāda: Artuss Kaimiņš pērn atalgojumā saņēmis 58 644 eiro, papildus tam nez no kā aizņēmies 150 000 eiro, no tiem 40 000 pārskaitījis mātei, bet vēl 46 000 palikuši bankā, – izsakoties paša eksdeputāta īpatnajā rakstībā sniegtā paskaidrojuma vārdiem, „Norādītie beskaidras naudas finanšu līdzekļi, kas norādīti pie uzkrājumiem ir saņemtā kredīta naudas atlikums uz 31.10.2022.”.

Tas nozīmē, ka eksdeputāts 2022. gada desmit mēnešos kā nedeklarētus ir izdevis vismaz 122 644 eiro – tātad vidēji vairāk nekā 12 tūkstošus mēnesī.

Ir ļoti apšaubāmi, vai šādu summu desmit mēnešu laikā ir iespējams izdot, neveicot darījumus, kas pēc to apjoma būtu deklarējami atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, – kaut, protams, ir pasaulē arī ļoti dārgas narkotikas.

Ja Valsts ieņēmumu dienests un Ieva Jaunzeme patiešām vēlas uzlabot iestādes reputāciju, šis būtu viens konkrēts gadījums, kuru izmeklēt un kurā viest skaidrību.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Mareks ksksksk
Mareks ksksksk

Dnsnsn

Mareks jekovics
Mareks jekovics

Tak tā nav liela nauda 💰. Muļķi , es darba nopelnu 100 k ,its nothing

Egons
Egons

Rokas nost no Kaimiņa, *aitas tādi !

Anna
Anna

Jautājums drīzāk ir nevis kur iztērēja, bet kas aizdeva un pret kādu ķīlu. Savādāk te tas pats stāsts, kas par VID darbiniekiem, kuri regulāri vinnē loterijās, vai kuriem nomirst mamma skolotāja un mantojumā atstāj 100 tūkstošus EUR uzkrātus zeķē skaidrā naudā. Pasaku valstība mums te Latvijā. Normāli neviens neaizdod 150 000 bez garantijām, ķīlām un procentiem. Te ne tikai VID, te korupcijas apkarošanas birojam būtu jāstrādā, par ko tad Kaimiņam tika samaksāts, jo reāli tā ir maksa par kaut kādu klusēšnu vai kaut kas tāds.

Sīcene
Sīcene

un kas tas ir? Parmēru vai? Kambalas čuhņai seva izskata uzturēšnai vien vajag 10 tkst mēnesī- un tad kaimiņš te tāds amatieris vien ir pie tā zvaigznāja, kur reāli jau spīd influenceres un citādi spožules vientiesēm par laimi un prieku.

Rūdolfs
Rūdolfs

Nez vai Meroni vēl ir dzīvs?

Zvaigzne
Zvaigzne

Man ļoti žēl, bet vēl pagaidām Latvijas normatīvie akti nereglamentē personas tiesības trallināt savu gan nopelnītu, gan aizņemtu naudu, tāpēc aicinājums VID pilnīgi nevietā. Nedaudz tomēr kvalitatīvākus aicinājumus vajadzētu ģenerēt to autoram. Lai arī ko es domātu par konkrēto personāžu!

Sands
Sands

Piekriitu. Vareetu domaat, ka autors taisni IR Kaiminja mamma…. Notrallinaajis, nelietis…. SO WHAT? Lai tak to naudu kauch sarullee, aizdedzina un iestuukjee sev ziemeljpusee…. Mjaa, bet varbuut taa arii bija? Ugunsgreeks tak izceelaas…;-)