Juraša paziņojumi par Magoņa lietas iztiesāšanas ietekmēšanu bijuši tikai tukša izrunāšanās, secinājusi policija

Jurašs

Valsts policija resoriskajā pārbaudē secinājusi, ka Saeimas deputāta, Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Jura Juraša publiskie izteikumi par „ietekmīgu vīru interesēm” bijušā Latvijas Dzelzceļa valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa prāvas sakarā ir bijuši tikai tukša izrunāšanās, – tas izriet no lēmuma par resoriskās pārbaudes rezultātiem.

Pēdējo mēnešu laikā gaisā virmoja dažādas runas par ietekmīgu vīru interesēm panākt labvēlīgu spriedumu U. Magoņa kukuļošanas krimināllietā, – tā 21. janvārī medijiem paziņoja J. Jurašs.

„Vismaz pēdējos divus mēnešus gaisā virmoja dažādas runas, un bija skaidrs, ka ļoti daudzi ietekmīgi vīri, kuru interesēs bija panākt šādu iznākumu [attaisnojošu spriedumu U. Magonim], darīja visu iespējamo, lai šāds lēmums tiktu pieņemts,” aģentūrai LETA paziņoja J. Jurašs, gan nenosaucot ne „ietekmīgos vīrus”, ne viņu darbības lietas ietekmēšanai.

Nu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Izmeklēšanas koordinācijas nodaļā veiktā resoriskā pārbaude ir pabeigta, un, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 320.panta sesto daļu, 373.panta pirmo daļu un 377.panta pirmo punktu, 18. februārī pieņemts lēmums rezolūcijas veidā par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

Interesanti, ka nodaļas priekšniece Ina Frīde lēmumā par atteikumu sākt kriminālprocesu īpaši pieminējusi ne tikai tradicionālo formulu, ka sabiedrības pārstāvjiem šo lēmumu neesot tiesību pārsūdzēt, bet arī to, ka par šo lēmumu informēta virsprokurore.

Ņemot vērā to, kā Valsts policijā mēdz notikt resoriskās pārbaudes, policijai jau ir pieprasīts iepazīstināt ar resoriskās pārbaudes materiāliem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sneiks
Sneiks

Šis ir kāds jauns juridisks formulējums? Vai tomēr publiska neslavas celšana un tiesas, kā neatkarīgas institūcijas graušana no valsts amatpersonas puses?

Alma
Alma

Visi valdošās huntas izteikumi ir tikai tukša izrunāšanā , iekaitot Lewitt !

Stienis
Stienis

Nupat mūsu valsts ir nozagta! Viņus vairs netiesā. Tiesā tikai mūs. Uz vēlēšanām vairs neiešu, nodokļus iespēju robežās nemaksāšu. Paldies! Arī jūsu rīkojumi par maskām utt. ir noziegums, jo labuma tās nedod. Cik ilgi nēsājam? Ir rezultāti? Nav. Bet jūs nēsājiet… līdz vasarai, tad līdz rudenim, ziemai! Uz priekšu!