Jēkabpils slepkava Rusiņš kā akā iekritis; ģimene varētu sūdzēt tiesā valsti

Nu jau apritējis mēnesis kopš slepkavības Jēkabpils novadā. Varmāka Leons Rusiņš ar cirvi nogalināja ilgi vajāto bijušo dzīvesbiedri viņu bērna un sievietes mammas acu priekšā. Joprojām nav zināms, kas noticis ar varmāku, bet nogalinātās sievietes advokāte pieļauj, ka ģimene par notikušo varētu vērsties tiesā pret valsti, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

Advokāte Anna Nore bija nogalinātās sievietes aizstāve. Šobrīd viņa juridiski pārstāv arī jaunāko bērnu. Advokāte panākusi aizliegumu pratināt bērnudārznieku, kurš bija liecinieks tam, kā tētis nogalina mammu.

Ar abiem nogalinātās bērniem strādā psiholoģe. Zinot Rusiņa psiholoģisko portretu, advokāte pieļauj, ka viņš turpinās darīt ļaunu.

Viņa sacīja: “Viņš nogaida. Es ļoti ceru, ka viņu spēs atrast. Es uzskatu, ka tas ir zvērs. Vienkārši zvērs.”

Kad beigsies visas pārbaudes un dienesta izmeklēšanas, ģimene varētu vērsties tiesā.

Jau ziņots, ka 16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983. gadā dzimusi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Konkrētajā situācijā personai bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 – par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu.

Uzbrukums ar letālu iznākumu aprīlī nebija pirmā reize, kad Rusiņš uzbruka sievietei ar nazi. Viņas radi stāstījuši, ka uzbrukums noticis arī 2022. gada 18. februārī pie iepirkšanās centra “Sēlija”.

Rusiņš tur sievietei uzbrucis ar nazi, no kā palikušas skrambas no naža griezieniem uz sejas un rokām. Par to Rusiņam piemēroja 500 eiro sodu.

Līdzīgas problēmas radušās arī citai Rusiņa bijušajai dzīvesbiedrei, kuru arī viņš pēc izšķiršanās sācis terorizēt. Arī šī sieviete uzsvērusi, ka no tiesībsargiem gaidīto palīdzību īsti nav saņēmusi – viņa rakstījusi iesniegumus policijai, vēstules Valsts prezidentam un tiesībsargam, taču “tas neko nedeva”.

Sieviete pašlaik cenšas neatklāt savu dzīvesvietu, jo baidās, ka “viens nepareizs solis, un viss būs pagalam”, proti, ka viņa var būt nākamais upuris.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai “pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli”. Ruks uz šo gadījumu aicināja skatīties plašāk, proti, būtu nepieciešams veikt grozījumus likumos, kas paredzētu bargāku atbildību par gadījumiem, kad persona nepilda jau tiesas noteiktos pienākumus.

Rusiņu pēc slepkavības policijai nav līdz šim izdevies aizturēt.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Krišjānis Kariņš
Krišjānis Kariņš

Varbūt noslīcis. Vēl tak peldēšanas sezona nav sākusies – valstī jau 40 slīkoņi. Bet nekas. Būs ok. Tiko izstrādājām Noslìkšanas novēršanas stratēģiju.

krietnais kareivis Šveiks
krietnais kareivis Šveiks

Paldies ar par to. Vismaz kaut ko varam izdarīt 30 gadu laikā

liela problēma
liela problēma

Diez vai. Tak rakstīja ka šitas esot inteliģents. Tādus jau problēmas noķert, nav jau kaut kāds standarta dzērājs, narkomāns vai duraks.