Ir (mani) jānogalina, jo es redzēju viņu sejas – Jūrmalā nolaupītā krievu uzņēmēja stāsts

Vladimirs Goreckis
Vladimirs Goreckis

Krievijas policija Maskavā, Vnukovas lidostā aizturēja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās pērn rudenī Jūrmalā “Dodo pizza” līdzīpašnieka Vladimira  Gorecka nolaupīšanā, 26.augustā vēstīja “RIA Novosti”, atsaucoties uz avotu Krievijas Iekšlietu ministrijā.

Intervijā izdevumam “Meduza” uzņēmējs pastāstījis par piedzīvoto.

2019. gada rudenī Krievijas uzņēmējs Vladimirs Goreckis uzaicināts uz sarunām Jūrmalā, kur piesolītas iespējas investēt.

Kad uzņēmējs ieradies norunātajā vietā, noziedznieki viņam sejā iepūtuši  gāzi no pašaizsardzībai paredzēta baloniņa, sasējuši viņu, atņēmuši mobilo tālruni un klēpjdatoru, kā arī piespieduši pārskaitīt vairāk nekā četrus miljonus rubļu (aptuveni 45 000 eiro) uz viņu norādīto bankas kontu.

Intervijā izdevumam “Meduza” krievu uzņēmējs godīgi atzinies, ka pirms došanās uz Jūrmalu, nav īpaši rūpīgi izpētījis, kas ir šie cilvēki, kuri uzaicināja viņu uz tikšanos. Kā norāda Goreckis, viņam tā esot pilnīgi normāla prakse – uzticēties cilvēkiem:

“Saprotiet, mūsu uzņēmumam nav ko slēpt, tāpat kā mums pašiem, mēs esam atklāti –  gandrīz varētu pat teikt, ka esam nedaudz tādas kā dievgosniņas.

Modrība, šķiet, ir kaut kā aizsnaudusies (…) Kad es to stāstīju policistiem, viņi negribēja man ticēt. “Vai tu pavisam muļķis esi? Tu brauci viens? Pie viņiem uz mājām?” – viņi prašņāja. Un tiešām, kad sāc to visu atcerēties, saproti – nu jā, tu, droši vien, uzvedies kā tāds idiots, ļaudams sevi aptīt ap pirkstu. Bet es tā esmu radis – tu meklē investīcijas, satiecies ar dažādiem cilvēkiem, un tas ir normāli. (…) Bet, ziniet, ir kaut kāds iekšējais prāts”.

Uzņēmējs stāsta, ka pirmajā nolaupīšanas dienā viņa uzvedība bijusi ļoti nekaunīga.  Viņš uzskata, tas tāpēc, ka bijis afekta stāvoklī.

“Esmu samērā inteliģents cilvēks, bet pēkšņi – tā, man vajag uz tualeti, aizved mani, un ātri!”

Vladimirs atzīst, ka nolaupītāji pret viņu izturējušies normāli.

“Salātus ēdīsi?” – “Jā”. Atnes salātus, bet tie ir ar majonēzi. Es saku: “Puiši, es salātus ar majonēzi neēdu”. Un viņi patiešām aizbrauca un nopirka man garneļu salātus ar eļļu. Smieklīgi, protams. Kā var saprast, normāli pret mani attiecās. Vajag uz tualeti? Ej. Es pāris reižu pat dušā biju”, – norāda uzņēmējs.

Goreckis neslēpj, ka ir bijis bail, jo nevarēja zināt, paliks dzīvs vai tiks nogalināts.  

“Beidzamā diena bija pati briesmīgākā, kad man paziņoja – viss, mēs tevi šodien atbrīvosim, nopirksim biļetes un tu lidosi uz mājām.

Bet pēc manas saprašanas tas bija galīgi aplam – ir (mani) jānogalina, jo redzēju viņu sejas,” – savās izjūtās dalās Vladimirs.

Goreckis stāsta, ka ģimenei no viņa telefona nosūtītas īsziņas, tāpēc tuviniekiem nav radušās nekādas aizdomas, ka notiek kas nelāgs.  

“Pēc tam vēlāk man pateica, ka īsziņās manai mammai, kas tika sūtītas manā vārdā, bijušas frāzes, kādas es nekad nelietoju. Bet faktiski nevienam neradās aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā. Visi uzskatīja, ka mana tikšanās ir ieilgusi un esmu aizkavējies”, – skaidro uzņēmējs.

Goreckis arī pastāstīja par ievērojamām naudas summām, kas pārskaitītas uz nolaupītāju norādīto bankas kontu – piecu dienu laikā vairāk nekā četri miljoni rubļu (aptuveni 45 000 EUR).  Tāpat arī pēc Gorecka lūguma pilnvarotas personas Maskavā nodevušas kurjeram vēl 900 000 rubļu (aptuveni 10 000 EUR) skaidrā naudā. Tāpat arī nolaupītas visas tehniskās ierīces, kas sagūstīšanas brīdī bija upurim. Ieskaitot to, kopējais nodarītais materiālais zaudējums ir apmēram 4,9 miljoni rubļu (aptuveni 55 000 EUR).

Vladimirs norāda, ka banka “Тинькофф Банк” bloķējusi viņa karti, jo viņš atteicies sarunāties videočatā. Tāpēc no šī konta pārskaitīt naudu vairs neesot bijis iespējams.  

“Bet es patiešām brīnījos, kad sēžu ar galvā uzmauktu maisu, sasiets, bet bankas drošības dienesta darbinieks saka: “Parādiet, kas atrodas jums apkārt”. Es atbildēju: “Paklau, šeit ir tumšs”. Un [bankas drošības dienesta darbinieks] cenšas mani pierunāt: “Nē, tas nekas, vienalga, slēdziet iekšā videočatu”. Es saku: “Es nevaru”. Viņš atbild: “Tad mēs bloķēsim jūsu bankas karti”. Un viss, karte tika bloķēta. Un tas, protams, ir lieliski”, – stāsta uzņēmējs. 

Tajā pat laikā “Sberbak” (“Сбербанк”) turpināja pārskaitīt ievērojamas summas:

“Sberbank: miljonu – lūdzu! Tā arī pa miljonam viņi (nolaupītāji) pārskaitīja. Vienkārši, man bija jānosauc parole, un viss”.

Goreckis uzlielīja Latvijas tiesībsargus, kā arī izklāstīja pieņēmumu, kāpēc, pēc viņa domām, noziedznieki viņu nenogalināja.  

“Ziniet, tie, manuprāt, ir cita tipa noziedznieki. Kāpēc jānogalina? Kāda tam jēga? Policijai (Krievijas un Latvijas) ir ļoti sarežģītas starptautiskās attiecības, acīmredzot, viņi zināja šīs nianses. Tas ir labi, ka spējām pārkāpt tam un mūsu un Rīgas policija reāli labi spēja sastrādāties. Ja mums tā nebūtu paveicies, lieta izjuktu, tāpēc ka tas viss ir ļoti sarežģīti. Mēs ļoti ātri atgriezāmies Rīgā, nekavējoties uzrakstījām iesniegumu policijā, un viņi (policijas darbinieki) ļoti ātri pēc videokameru ierakstiem atrada tos zeļļus”, – norāda uzņēmējs.

Visu interviju (krievu valodā) var izlasīt ŠEIT.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Foto: ekrānuzņēmums

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Raimonds
Raimonds

Tā Jūrmala būtu no tiek krieviem jāizmēž.

balsošana ne
balsošana ne

ir lietas, kuras neizvēlas