Ierosinātas septiņas krimināllietas par iespējamām nelikumībām ar OIK

Valsts policija (VP) izmeklē septiņus kriminālprocesus par iespējamām nelikumībām ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK), pastāstīja VP preses pārstāve Ilze Jurēvica.

Pieci kriminālprocesi ir ierosināti par iespējamu krāpšanu, viens – par krāpšanas mēģinājumu, un vēl viena lieta sākta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šajos kriminālprocesos ir viena aizdomās turētā persona, taču Jurēvica apliecināja, ka šis cilvēks nav amatpersona.

Ņemot vērā, ka iespējamās krāpšanas izdarītas uzņēmumu interesēs kriminālprocesos ir sākti astoņi procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu pret šīm juridiskajām personām.

Likumā paredzēti četri piespiedu ietekmēšanas līdzekļi – likvidācija, tiesību ierobežošana, mantas konfiskācija un naudas piedziņa.

Ierosinātajos kriminālprocesos turpinoties aktīva izmeklēšana, kuras interesēs patlaban plašāku informāciju policija nevarot sniegt.

Policija arī atgādina, ka pērn viens kriminālprocess tika nodots prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai. Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības SIA “Rīgas enerģija” un AS “Latvijas energoceltnieks” darbiniekiem lietā par iespējamo krāpšanos ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā.

Kā jau vēstījām, OIK sistēmas jautājumiem izveidotās parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājas Ievas Krapānes (“KPV LV”) rīcībā ir informācija saistībā ar OIK, kas varot novest pie jaunām “krimināllietām”, pirmdien, 15.jūlijā žurnālistiem pavēstīja politiķe.

Politiķe norādīja, ka runājusi ar vairākiem ar OIK uzņēmējdarbības vidi saistītiem cilvēkiem un arī redzējusi dokumentus, kurus ir parakstījušas amatpersonas.

To viņa norādīja saistībā ar komisijas 16.jūlija lēmumu lūgt ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram darbam parlamentārajā izmeklēšanā deleģēt vienu vai vairākus prokurorus. Krapāne nodos šo informāciju tālākai izvērtēšanai.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Juris
Juris

Ierosinātas septiņas krimināllietas par iespējamām nelikumībām ar OIK https://puaro.lv/tiesiskums/ierosinatas-septinas-kriminallietas-par-iespejamam-nelikumibam-ar-oik/ via @puarolv Ābeces patiesība, zaļās enerģijas ražošanai nedrīgst pastāvēt nekādi ierobežojumi, nekādas atļaujas nedrīkst aizkavēt zaļās enerģijas ražošanu. Jebkurš Latvijas pilsonis drīkst to ražot un arī pārdot, ievērojot tehniskos noteikumus. Pie kriminālās atbildības saucami tie ierēdņi, kas noteica zaļās enerģijas iepirkuma cenu izredzēto ražotāju bariņam. Faktiski par saražotās enerģijas cenu jāvienojas katram ražotājam ar saviem enerģijas patērētājiem – klientiem. Valsts noziegums ir tikai tas, ka šīs nelikumības turpinās līdz pat šai baltai dienai, par ko jau valsts vadītājiem pienāksies nest kriminālo atbildību.