Iekšlietu ministrs: Vidējais atalgojums policijas darbā nebūs tas, kas nodrošinās vēlmi strādāt

valsts policija

Valstī kopumā trūkst vairāk nekā 1000 policistu, un tieši Valsts policijā arvien saglabājas lielākais nekomplekts iekšlietu dienestos, Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Jaunā Vienotība”).

Ministrs sacīja, ka personāla trūkuma jautājums joprojām aktuālākais ir Valsts policijā.

“Skatoties uz reālo situāciju, tieši par Valsts policiju, tā ir prioritāte prasīt papildu finansējumu. Personāls ir prioritāte. Bez strādājošiem policistiem skaidrs, ka mēs nevarēsim iztikt,” pauda Kozlovskis.

Ministrs norādīja, ka kopumā valstī trūkst vairāk nekā 1000 policistu, liels saglabājas arī to cilvēkus skaits, kas aizplūst no dienesta Valsts policijā.

Piemēram, pagājušajā gadā Valsts policiju pameta par 200 vairāk darbinieku, nekā tika uzņemti dienestā, savukārt Valsts robežsardzē šis skaitlis ir 34.

Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, piemēram, pagājušais gads tika noslēgts ar pozitīvu bilanci – dienests gadu noslēdza ar 40 glābējiem vairāk.

Līdz ar to, veidojot nākamā gada valsts budžetu un nākamo vidējā termiņa budžetu, Kozlovskis cer uz papildu finansējumu, lai celtu iekšlietu dienestu, it īpaši Valsts policijas, atalgojumu.

“Valdība kopumā ir noteikusi iekšējo drošību kā prioritāti, uz nākamo gadu un varbūt arī vidējo termiņu mēs ļoti ceram, ka būs iespēja palielināt atlīdzību un arī sociālās garantijas, kas dod papildus tiešam arī motivāciju uzsākt dienestu [Valsts policijā], un tas ir arī zināms vēstījums, lai nepamestu šo dienestu,” sacīja Kozlovskis.

Ministrs uzsvēra, ka prioritāte ir apturēt straujo darbinieku aizplūšanu no dienesta Valsts policijā trīs gadu laikā. Tādēļ vajadzīgs arī atalgojuma pieaugums, tomēr tas neesot vienīgais instruments.

“Pirmais ir atlīdzība. Ja mēs runājam par atlīdzību, tad vidējais atalgojums policijas darbā nebūs tas, kas nodrošinās vēlmi strādāt. Tam jābūt tādai sastāvdaļai, lai policists varētu noīrēt dzīvokli, apmaksāt to un zināmā mērā uzturēt ģimeni. Es gribētu minēt sociālās garantijas policistiem – tā ir valsts apmaksāta veselības aprūpe, izdienas pensija,” atzīmēja Kozlovskis.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar