Ģenerālprokurora amatam virza Juri Stukānu

Stukāns

Tieslietu padome lēmusi virzīt Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju Juri Stukānu iecelšanai ģenerālprokurora amatā, par ko gala lēmums būs jāpieņem Saeimai.

Uzreiz pēc padomes lēmuma Stukāns Latvijas Televīzijai stāstīja, ka viņš gatavs strādāt, lai nodrošinātu likumību Latvijā.

Stukāns uzsvēra, ka prokurora loma ir ļoti nozīmīga noziegumu atklāšanā, tādēļ viņam vajadzētu “uzņemties vadību jau no pirmās izmeklēšanas dienas”. Runājot par to, kā mērķi sasniegt, izvirzītais kandidāts uzsvēra: “Likumā par prokuratūru ir lielas ģenerālprokurora pilnvaras, tāpēc viņa norādījumi ir saistoši gan prokuroriem, gan darbiniekiem. Ģenerālprokuroram ir jāgrib un jādara, un tad būs rezultāti.”

Svarīga, pēc Stukāna domām, ir arī Eiropas prokuratūras izveidošana, kur Latvijai ir jānodrošina sava pārstāvniecība. Viņš uzsvēra, ka nedrīkst pieļaut kļūdas, lai būtu līdzvērtība starp visiem kandidātiem.

Atbildot uz jautājumiem par iespējamām reformām, Stukāns atbildēja, ka pašlaik viņam vēl trūkst informācijas. Viņš plāno apbraukāt visas struktūrvienības, iepazīties, apkopot priekšlikumus un tad pieņemt to, kādas reformas un cik ātri vajadzīgas.

Vēl arī Stukāns norādīja, ka uzsvērs prokuroru apmācības nepieciešamību – proti, pieredzējušiem kolēģiem būs jāuzņemas jaunāku prokuroru apmācība.

Iepriekš Stukāns uzsvēra, ka prokuratūrai vajadzīgs skats no malas.

Iecelšanai ģenerālprokurora amatā tiek virzīts kandidāts, kurš saņēmis Tieslietu padomes locekļu balsu vairākumu. Kandidātu vērtēšanā piedalījās 14 no 15 Tieslietu padomes locekļiem. 

Tā kā Stukāns bija viens no padomes locekļiem, viņš vērtēšanā nepiedalījās. Kandidātu vērtēšanā nepiedalījās arī Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs Juris Jurašs (Jaunā konservatīvā partija), kurš savā vietā deleģējis kolēģi Jāni Butānu (Jaunā konservatīvā partija).

Balsojumā bija četras kārtas, un pēdējā no tām bija tikai divi kandidāti. Padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs LTV norādīja, ka balsojumā

par Stukānu balsoja 10, bet pret bija trīs padomes locekļi. Tādējādi viens no viņiem nebalsoja. Padome neatklāj, kurš bija otrs finālists.

Bičkovičs sēdes noslēgumā sacīja paldies visiem astoņiem ģenerālprokurora amata kandidātiem – par uzdrīkstēšanos un labām idejām prokuratūras darba uzlabošanai.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
reņģe
reņģe

Inteliģences neizkropļota seja, lieliski!

Milda
Milda

Kā teica klasiķis , ieliekat amatā lielāko kretìnu !