ES Tiesas ģenerāladvokāte: Rimšēviča atstādināšana nav pietiekami pamatota

Latvijas Banka

Eiropas Savienības (ES) Tiesas ģenerāladvokāte Juliāna Kokote ir nostājusies Ilmāra Rimšēviča pusē un uzskata, ka Latvija nav pietiekami pamatojusi viņa atstādināšanu no Latvijas Bankas prezidenta amata.

Viņa atzīst, ka Rimšēvičam tiek pārmesti patiešām smagi noziegumi, tādēļ, ja vaina tiktu pierādīta, viņa atstādināšana būtu pamatota. Tomēr pašlaik ES Tiesas rīcībā nav tam pietiekamu pierādījumu.

Trešdien Luksemburgā nolasītajā atzinumā viņa pielīdzināja aizliegumu pildīt pienākumus uz izmeklēšanas laiku ar faktisko atstādināšanu no amata, jo abos gadījumos Rimšēvičs nevar pildīt Latvijas Bankas prezidenta un Eiropas Centrālās bankas padomes locekļa pienākumus.

Kokote uzskata, ka centrālās bankas prezidentu drīkst atstādināt no amata arī bez vietējās tiesas notiesājošā sprieduma. Tomēr tādā gadījumā Latvijas pārstāvjiem vajadzēja iesniegt Luksemburgā neapgāžamus pierādījumus Rimšēviča vainai, jo viņam pārmestie noziegumi ir patiešām smagi. Ģenerāladvokāta atzinumus nav saistošs ES Tiesai. Tomēr vairumā gadījumu tiesnešu lēmums sakrīt ar ģenerāladvokāta sniegto analīzi. Pagaidām nav zināms, kad ir gaidāms spriedums šajā lietā.

Ģenerāladvokātu pienākumos ietilpst, ievērojot pilnīgu neatkarību, piedāvāt Tiesai juridiskus risinājumus viņiem nozīmētās lietās. ES Tiesa trešdien uzsāka Rimšēviča lietas apspriešanu, bet spriedums tiks pasludināts vēlāk.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
advokāti
advokāti

vada jevrosojuzu ??

Andris
Andris

Interesanti, ka Buimisters ar kundzi nevarēja atdot parādus paša bankai, kas salīdzinoši nav nemaz tik lieli. Bet 500 tūkstoši kukuļiem skaidrā naudā viņam bija.