Dzīvojamo telpu izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus no īres ieņēmumiem

izīrētāji

Ekonomikas ministrijā top jauns Dzīvojamo telpu īres likums, kurā paredz reģistrēt zemesgrāmatā visus privāto izīrētāju un īrnieku starpā noslēgtos dzīvojamo telpu īres līgumus. Izņēmums būtu valsts un pašvaldību noslēgtie līgumi. Ar īres līgumu reģistrēšanu vienlaikus cer panākt, ka izīrētāji būs spiesti maksāt valstij nodokļus no īres ieņēmumiem.

Tā kā nevienā citā likumā īpašniekam nav noteikts pienākums reģistrēt zemesgrāmatā ne viņam piederošo īpašumu, ne ar īrnieku noslēgto īres līgumu, to neparedz arī pašlaik gatavotais likumprojekts, tāpat sodu izīrētājam par nereģistrēšanu. Bet Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamentā cer, ka, tiklīdz jaunais likums būs spēkā, izīrētāji un īrnieki paši būšot ieinteresēti reģistrēt līgumus. Īrnieku tas pasargāšot no izlikšanas īres līguma darbības laikā. Savukārt izīrētājs būšot pasargāts no tā, ka īrnieks atteiksies atstāt īrētās telpas pēc īres līguma darbības beigām.

Cita starpā topošajā likumprojektā paredz, ka īres līgumu, kura termiņš nepārsniedz vienu gadu, zemesgrāmatā varēs reģistrēt arī īrnieki. Bet, ja īres līgums būs noslēgts uz ilgāku laiku, tad to varēs reģistrēt zemesgrāmatā, balstoties tikai uz izīrētāja un īrnieka kopīgi iesniegto nostiprinājuma lūgumu.

Rīgas Namīpašnieku biedrības valdes priekšsēdētāja Rita Bednarska ierosina īres līgumus reģistrēt Valsts ieņēmumu dienestā, kur izīrētāji reģistrējušies kā saimnieciskās darbības veicēji. Tas atbrīvotu no liekas procedūras un papildu izdevumiem.

Apšaubot izīrētāju ieinteresētību reģistrēt īres līgumus zemesgrāmatā, denacionalizēto māju īrnieku tiesību biedrības “Ausma” valdes loceklis Klementijs Rancāns uzskata, ka jaunais likums dos lielākas tiesības denacionalizēto namu pārpircējiem vērsties pret denacionalizēto namu īrniekiem, panākot ātrāku viņu izlikšanu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LA.LV

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Brendons Brendonam
Brendons Brendonam

Notāriāta lobijs … ne tik nodoklis valstij, bet arī atlīdzība notāram – par nostiprinājuma lūgumu, par parakstu apliecināšanu … vēl mazliet un būs arī nodoklis par gaisu, par ietvju izmantošanu, velosipēdu, slēpēm, ragavām un mēbelēm..
Viss jau būtutu jauki, ja par veikatjiem maksājumiem no valsts būtu atdeve, taču atdeve diemžēl ir tikai komersantu lobistiem saeimā.

Nu vai zini
Nu vai zini

Izŗētājs obligātā kārtā jau ir reģistrējies VID kā nodokļu maksātājs ( no īres ), īres līgums ir iesniegts VIDā. Valstij jau ir informācija, kāpēc DUBLĒT ?? Zemesgrāmatā jau tagad var reģistrēt īres līgumu tie, kas grib. Tie ir nevajadzīgi papildus izdevumi gan cilvēkam, gan valstij! ?!!

Kergers
Kergers

Kārtējais valsts nespējas pierādījums! Un kas par šo reģistrāciju maksās?