Bēdīgi slavenajam Garkalnes pagastvecim tiesa liek atmaksāt valstij nelikumīgi piesavinātos 12 000 eiro

Bauze-Krastiņš

Jau rakstījām par šokējošo Valsts kontroles ziņojumu par Garkalnes novada domi. 10.10.2019. Administratīvā apgabaltiesa ir pieņēmusi spriedumu, ar kuru noraidīja Garkalnes novada domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa prasību par KNAB lēmuma atcelšanu, ar kuru Bauzem-Krastiņam uzdots par pienākumu atlīdzināt valstij zaudējumus 12 673,62 eiro apmērā, kas nodarīti, pārkāpjot Interešu konflikta novēršanas likuma 11. panta pirmajā daļā un 18. panta pirmajā daļā valsts amatpersonai noteiktos ierobežojumus un aizliegumus, apstiprinot sev piemaksas 50 % jeb 1210 eiro (bruto) apmērā pie amatalgas laikā no 2014. gada 1. jūlija līdz 2015. gada 31. oktobrim.

Īsumā: Bauze-Krastiņš pats sev bija noteicis 50% piemaksu par to, ka viņš ir kapitāla daļu turētāja pārstāvis. Tomēr saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 14. panta piektajā daļā noteikto pieteicējs kā minēto sabiedrību kapitāla daļu turētāja pārstāvis savus pienākumus pildīja atbilstoši viņam noteiktajiem amata pienākumiem attiecīgajā pašvaldībā un atlīdzību par šo pienākumu pildīšanu saņēma amatam noteiktās mēnešalgas ietvaros. Līdzīgs regulējums bija ietverts arī likumā „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”

“Apgabaltiesa uzsver lietā konstatēto apstākli, ka pieteicējs pats sev apstiprināja prettiesiski piešķirtās piemaksas izmaksu, tādējādi rīkojās par labu savām personīgajām un mantiskajām interesēm. No minētā izriet, ka pieteicējs pieļāva interešu konfliktu,” teikts spriedumā, Tiesa, tas vēl nav stājies spēkā, un, visticamākais, Bauze-Krastiņš iesniegs kasācijas sūdzību, lai uz vēl pāris gadiem atlikt nelikumīgi saņemtās piemaksas atmaksu.

Minētais fakts spilgti parāda, ka Bauze-Krastiņš ir sistēmiski pieļāvis pašvaldības budžeta līdzekļu izlietojumu savās intereses, vairākkārtīgi pieļauj darbību interešu konflikta situācijā (arī citos gadījumos) un nespēj nodrošināt pašvaldības darbības tiesiskumu. Ministram Jurim Pūcem beidzot ir pienācis laiks rīkoties.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
fui
fui

padusēm un kājām smaka

pilnā
pilnā

Nevajag satraukties- tas jau tikai sākums, summas jaju te augs un citi deputātiņi jau arī netiks sveikā. Un kur tad vēl citi pagastiņu un ģimenes uzņēmumi…. problēmas bus, kur tad to naudiņu likt, ja sāks vēl pārbaudīt nesniegtos pašval;dību pakalpojumus… it kā bija, it kā kaut kas.. bet … Ja vien tas pūce negribētu sievie ato kabatas n bod’\iti taisīt, tad tik daudz no pašvaldībām naudas atbrīvotos, ka pilnīgs negals