Asiņainā nauda: Latvijas uzņēmumi turpina eksportēt uz agresorvalsti Krieviju

Par spīti visam, ko dara Krievija, joprojām ir Latvijas uzņēmumi, kas turpina sūtīt preces agresoram, ziņo TV3. Mūsu eksporta vērtība uz turieni pērn pārsniedza miljardu eiro. Šo komersantu saraksts tagad publiskots (Saraksts ar eksportētājiem uz Krieviju un Baltkrieviju | Ekonomikas ministrija).

No valdības pārstāvjiem izskan aicinājumi pārtraukt šo sadarbību un pārorientēties uz citiem tirgiem, ziņo TV3.

Lielākās eksporta pozīcijas ir pārtika un dzērieni, kur lauvas tiesu veido alkohols, ķīmiskā rūpniecība, pamatā farmācija un kosmētika, tekstilizstrādājumi, dažādi mehānismi un elektriskās iekārtas, kā arī plastmasas un gumijas izstrādājumi, kur liela loma pneimatiskajām riepām.

Ekonomikas ministrija publiskojusi sarakstu ar komersantiem, kas decembrī eksportējuši uz Krieviju.

Šajā sarakstā gandrīz 150 uzņēmumu no tranzīta nozares, pārtikas sektora un citām jomām. Starp zināmākajiem komersantiem mūsu farmācijas milži “Olainfarm” un “Grindex”, tekstilizstrādājumu ražotājs “Lauma Lingerie”, pārtikas pārstrādātājs “Puratos” un kosmētikas zīmola “Dzintars” īpašnieks “H.A.Brieger”.

“Jebkuram no mums ir tiesības izvēlēties, un jo mēs vairāk zinām, jo mēs apbruņotāki kā patērētāji. Mēs spējam balsot ar maciņu, bet to mēs varam darīt tika tad, kad mēs zinām,” saka Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis (ZZS).

Atsevišķs stāsts ir alkohols. Pēdējos mēnešos pat redzami virsraksti, ka

Latvija kļuvusi par lielvalsti viskija un vīna piegādē Krievijai.

Nozares asociācijā skaidro, ka te pamatā runa par reeksportu. Rietumu kompāniju dzērieniem šeit uzlīmē akcīzes markas un tālāk sūta uz Krieviju. Cik liels ir vietējās produkcijas īpatsvars kopējā eksportā, asociācijā gan nemācēja teikt.

Valsts gatava nākt talkā ar dažādām programmām komersantiem pārorientēties. “Viens ir skaidrs. Tas dzelzs priekškars krīt. Nākamajiem gadiem mēs neko optimālo te neredzēsim. Valdības atbildība būtu palīdzēt tiem uzņēmumiem,” saka finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).

Avots: TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


17
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Aizliedzēji
Aizliedzēji

Kas kompensēs negūto peļņu ?

padomietim
padomietim

Vismaz tad tev būs tīra sirdsapziņa.

Jefiņš
Jefiņš

Visvienkāršāk ir ražot ar likumu noteiktas, nenoņemamas izkārtnes ar uzrakstu – Mēs sadarbojamies ar teroristisko krieviju.

Judenstern
Judenstern

Tu to domā tā kā Judenstern? Nekad pat nevarēju iedomāties ka bailēs no Krievijas te nāks tādas domas.

Pidriķis
Pidriķis

Tu domā tā kā Judenšturm Gāzā?

Jeblonskis
Jeblonskis

Nedapisto izmetņu žvankstoņa.

ai ai
ai ai

Olainfarmā visa komunikācija vēl pavisam nesen notika krievu valodā. Tie kam tas ne pārāk patika, tika izmesti. Darbinieki ar orientāciju uz Eiropas tirgiem arī izrādījās nevajadzīgi. Vadītājs ar nopietnu kompāniju poredzi tika padzīts… Tā ir īpašnieku atbildība un viņu pašu problēmas. Agrāk tās bija alkohols un kokaīns, interesanti kas šobrīd.

Jeblonskis
Jeblonskis

AIZPIS KLABEKLI! TU, IZMETNI!

Tā ir visur
Tā ir visur

Komunikācija krievu valodā ir visos uzņēmumos, kuros ir inženierzinātnes un tehnoloģijas. Vismaz tā ir visos eksportējošajos uzņēmumos kuros esmu strādājis. Kad pirms ~10 gadiem mācījos RTU elektrotehnoloģiju datorvadību, tad absolūtais vairākums kursabiedru bija krievi. Mans novērojums ka latvieši lielākoties studē sociālās zinības, psiholoģiju, juristus, banku augstskolās. Tāpēc nav jābrīnās ka olainfarmā speciālisti runā savā dzimtajā valodā.

brisele
brisele

publicējiet taču to sarakstu, lai zinām, kuri uzņēmumi atbalsta terorismu un ir jāboikotē!

Lawyer
Lawyer

Un kā tad, lūdzu, viskija piegāde veicina terorismu?

ārsts
ārsts

Tādi debilie muļķi kā lawyer Latvijā dzīvo….brauc uz slimnīcu, idiot

Lawyer
Lawyer

Man nav īpaši jābrauc, jo esmu tieši slimnīcas juridiskais konsultants, tas pirmkārt. Otrkārt, debils esi Tu pats, jo saprātīgas atbildes vietā ( kuras pie kam nemaz nav un būt nevar ) izlīdzies ar kaut kādu sava Mental Midget līmeņa apsaukāšanos. Man tevis žēl.

ārsts
ārsts

Nu tad izmanto iespēju un pārbaudies pie psihiatra

Lawyer
Lawyer

Biju. Principā tā bija obligāta prasība. Ar onkoloģijas pacientiem NAV viegli. Tas nu tā… Labi, beidzam kasīties, nav jēgas.

ārsts
ārsts

Nu tad tavā iestadē strādā neprofesionāli kolēģi, ja nespēj diagnosticēt acī.redzamas lietas.

Lawyer
Lawyer

Kādas tieši?