Aizdomas, ka Rimšēvičs un Martinsons no bankām izspieduši naudu

Rimšēvičs korupcija

KNAB piektdien veica kratīšanas gan Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā, gan pie uzņēmēja Māra Martinsona, kā vēstījām iepriekš. Abas kratīšanas notikušas vienlaikus un ir savstarpēji saistītas.

Tās izrietējušas no kriminālprocesa, ko Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) izmeklēja pret maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu un Ilmāru Krūmu, vēsta laikraksts Diena.

Jaunā izmeklēšana, kas pirmo reizi oficiāli sasaista Rimšēviča un Martinsona vārdus, saistīta ar trim iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem – par kukuļa pieprasīšanu valsts amatpersonai, izspiešanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un starpniecību kukuļdošanā. Izmeklētājiem ir aizdomas, ka Latvijā ilgstoši darbojusies organizētās noziedzības grupa, kurā bijušas savstarpēji sadalītas lomas.

Grupa, izmantodama dienesta stāvokli un ietekmi politiskajās aprindās, izspiedusi kukuļus, tostarp no kredītiestādēm.

Kukuļu nemaksāšanas gadījumā draudēts “radīt problēmas” un, izmantojot banku uzraugu autoritāti, piemērot sankcijas par it kā notikušiem pārkāpumiem, pat, ja tie reāli nav notikuši.

Banku uzraudzību pēc likuma veic  Rimšēvičam ir bijusi tieša ietekme uz  Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) darbību, kas pēc likuma veic banku uzraudzību, jo kandidātu FKTK vadītāja amatam apstiprināšanai Saeimā izvirza tieši Latvijas Bankas prezidents un finanšu ministrs.

KNAB un VP kratīšanas pie Rimšēviča un Martinsona veikuši dažas dienas pēc ASV finanšu uzraugu paziņojuma par problēmām un korupciju Latvijas banku sektorā. Tomēr Latvijas tiesībsargu darbības nav reakcija uz šo paziņojumu. Izmeklēšanas objekts ir nevis kukuļdošana, bet kukuļu izspiešana, vēsta Diena.

Kā vēstīts, piektdien veikta kratīšana Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča darbavietā un īpašumā Langstiņos. Kratīšana veikta arī pie biznesmeņa Māra Martinsona, un viņš aizturēts.  Rimšēvičs  atteicās sniegt komentārus, norādot, ka par to “nav tiesīgs runāt”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Diena

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Hilary 4 prison, Obama birth cert fake
Hilary 4 prison, Obama birth cert fake

Ja kads to vel nav sapratis, valsts jau ir tikai formali, luk pieradijumi. 1990 gada mums bija jaklust neatkarigiem no KGB, bet ta vieta viss tika VDK cilveku un organizetas noziedzibas rokaas! Tadel lidz sodienai VDK saraksti ir valsts noslepums! Kadi cilveki tika pienemti stradat VDK, pirmkart ateisti, tadi kuriem Latvijas neatkariba pie pakalas! Tad nav ko brinities, ka 1) razosana iznicinata 2) gandriz milionu LV iedzivotaju zaudeti kops 1990 gada. 500.000 zaudeti kops mus ieklava EU lielaka dala no tien etniskie latviesi un latgaliesi 3) savas bankas ir izlaupitas 4) Swensonbankas svarigakas par savu tautu!!! Utt. Reali, ceru, ka… lasīt vēl »