Rimšēvičs atsakās komentēt, kāpēc KNAB viņa mājās un darbavietā veicis kratīšanu

Latvijas Banka

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kurš ceturtdien ir neplānoti izbraucis no valsts un pašlaik atrodas ārzemēs, atsakās komentēt no vairākiem avotiem saņemtas ziņas par kratīšanu, kas piektdien notikusi viņa mājās Langstiņos un arī darbavietā.

“Nesniedzam komentārus un lūdzam jautājumus par KNAB izmeklējošām darbībām vaicāt pašam birojam!” – tas ir viss, ko pašlaik ir gatavs teikt Latvijas Bankas prezidents. Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, lai gan plašāku informāciju sniegt atsakās, apstiprina, ka kratīšana patiešām ir notikusi. Pēc Pietiek rīcībā esošām ziņām, Rimšēvičam ir liegts publiski sniegt jebkādu informāciju par notiekošo.

Pēc neoficiālām ziņām, jau kārtējās kratīšanas esot piedzīvojis arī pazīstamais “polituzņēmējs” Māris Martinsons, turklāt viņš ticis aizturēts, un šīs darbības bijušas saistītas ar Rimšēviča mājās notikušo kratīšanu. Savukārt Rimšēvičs atrodas ārzemēs un aizturēts nav.

Kā zināms, pirms dažām nedēļām kļuva zināms, ka Norvik bankas īpašnieks – skandalozais uzņēmējs Grigorijs Guseļņikovs starptautiskas tiesvedības ietvaros pret Latvijas valsti cita starpā ir paziņojis, ka no viņa pēdējos divos gados esot vairākkārt izspiesti kukuļi, turklāt izspiedējs lomā bijusi augsta Latvijas finanšu sektora amatpersona.

Šī “vadošā Latvijas amatpersona finanšu sektorā” Guseļņikovam personīgi un caur starpniekiem esot prasījusi maksāt kukuļus, pretējā gadījumā solot ar represijām no Finanšu kapitāla un tirgus komisijas puses. Šādi rīkojoties, augstā amatpersona esot ļaunprātīgi izmantojusi savu faktisko ietekmi pār komisiju.

Faktiski šī bija ļoti skaidra norāde uz Latvijas Bankas prezidentu Rimšēviču, kurš pēc šo ziņu parādīšanās atklātībā no tām norobežojās.

Interesanti, ka Rimšēvičs Latviju pametis nākamajā dienā pēc tam, kad kļuva zināms, ka tiesa nolēmusi ļaut pret 500 000 eiro lielu drošības naudu pēc astoņarpus mēnešiem no apcietinājuma atbrīvot maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu. Arī viņu Guseļņikovs bija pieminējis savā sūdzībā pret Latvijas valsti tā sauktajā Winergy lietā.

Jāpiebilst, ka Norvik banka jau vairākus gadus ir viena no īpatnākajām Latvijas kredītiestādēm. Portālā Pietiek var izlasīt kāda lasītāja iesūtītas pārdomas par to.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar