ZZS šķelšanās dēļ Kučinskis zaudē Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja amatu

valdība nodokļi

Pēc tam, kad Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijā darbu pārtrauca trīs deputāti, vienu no viņiem – Māri Kučinski – atsauca no darba Nacionālās drošības komisijā.

Par Kučinska atsaukšanu no Nacionālās drošības komisijas balsoja 57 Saeimas deputāti, bet pret bija viens, liecina balsojuma rezultāti. Kučinska vietā Nacionālajā drošības komisijā ievēlēts ZZS Saeimas frakcijas deputāts Jānis Dūklavs.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis informēja, ka no ceturtdienas, 16. jūnija, deputāti Edgars Tavars, Māris Kučinskis un Raimonds Bergmanis vairs nav ZZS frakcijā. Zināms, ka Kučinskis ir Liepājas partijas, bet Tavars un Bergmanis Latvijas Zaļās partijas biedri, kas atšķēlās no ZZS veidojošās Latvijas Zemnieku savienības un Saeimas vēlēšanās plāno startēt jaunā savienībā.

Līdz ar to ZZS frakcija nolēma atsaukt savu līdzšinējo pārstāvi – Māri Kučinski – no Nacionālās drošības komisijas, kuru viņš vadīja.

“Mēs runājam par Nacionālās drošības komisiju, kuras vadītāju grib nomainīt Aivars Lembergs. Es to ļoti labi zinu. (..) Esmu piedalījies tādās sarunās, es par to esmu lietas kursā. Es balsošu pret,” pirms lēmuma pieņemšanas sacīja Tavars.

Uz partijas “Latvijai un Ventspilij” līderi Aivaru Lembergu paziņojumā medijiem norādīja arī Kučinskis: “Visam ir savas robežas, un Latvijas drošības jautājumos nevar būt nekādu kompromisu. Lemberga kungs šīs robežas pārkāpa. Diemžēl ne pirmo reizi. Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju un dzīvo ar pārliecību, ka citādi domājošie traucē viņam realizēt savus mērķus, tad demokrātija zaudē savu jēgu.”

Kā zināms, pēc 20 gadu sadarbības izjuka ZZS – apvienību pameta Latvijas Zaļā partija (LZP), jo tā vairs nesaredzot iespējas apvienībā sadarboties ar Aivara Lemberga partiju “Latvijai un Ventspilij”. Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs un “zaļzemnieku” līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze gan paziņoja, ka LZP aiziešanai no apvienības ZZS ir cits iemesls. Tas nav zināms.

14. Saeimas vēlēšanās Zaļā partija plāno startēt kopā ar Latvijas Reģionu apvienību, Liepājas partiju un uzņēmēja Ulda Pīlēna biedrību.

Tikmēr LZS nolēmusi veidot kopīgu apvienību ar ārpusparlamenta esošo Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju (LSDSP), un apvienības premjera amata kandidāts uz 14. Saeimas vēlēšanām būs parlamentārietis Viktors Valainis (ZZS). Apvienības izveidošana ļauj tai startēt vēlēšanās ar pašreizējo nosaukumu – ZZS, jo apvienības veidošanai nepieciešamas vismaz divas partijas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krams
krams

Es viņam neuzticētu vadīt pat publisko tualeti!

Armatūra
Armatūra

Večuks Premjera kandidāts , pārsmieties !

Stienis
Stienis

Pat ja mēs pieņemam, ka šī koalīcija nezog un neshēmo, tās radītie zaudējumi valstij ir daudzkārt lielāki nekā tā dēvētais Lemberga noziegums un ietekme. Šai valdībai ir totāls varas apziņas trūkums. Briseles instrukcijas izpildīt lielu talantu nevajag, bet nu kaut nedaudz par savu valsti arī derētu iestāties, ko, Krišjāni?

Pareizi
Pareizi

Pareizi. Tāpēc vajag beidzot notiesāt vismaz Lembergu , Šķēli, Šleseru. Lai sēž, tad arī citi aizdomāsies un baidīsies.

Stienis
Stienis

Pareizi, tikai notiesāt var par to, ko var pierādīt. Un tu esi pārāk naivs, ja domā, ka kaut viens zaglis, slepkava vai laupītājs aizdomājas par iespējamo sodu jeb ka sods viņus attur no nozieguma izdarīšanas.

Pareizi
Pareizi

Pareizi. notiesāt var tiešām par to kas pierādīts. Lai atkal ņemam to pašu Lembergu. Par daļu no epizodēm notiesāja jo pierādīja. Par citām attaisnoja jo nepierādīja.
Bet par to ka sods neattur nepiekritīšu. Tad nu paziņojam ka visas lietas un tiesas procesi tiek apturēti, tagad var visu, nevienu vairs netiesās. Pat nevienu neizlaišot no cietuma, pēc cik stundām pēc šāda paziņojuma pat dienas laikā nevarēs iziet uz ielas?