Žurnāls „Ir” – „Vienotības” pavirši slēptas reklāmas izdevums?

Nellija Ločmele

Žurnāls Ir, kas sevi pozicionē kā vienu no pēdējiem godīgas žurnālistikas bastioniem Latvijā, patiesībā ir pārvērties par ne visai rūpīgi slēptas partijas Vienotība (tagad dēvētas par Jauno Vienotību) reklāmas izdevumu. To rāda žurnāla publikāciju pārskats par pēdējām septiņām nedēļām, vēsta Pietiek.

Formāli Nelijas Tjarves (publiski – Ločmeles,) vadītais žurnāls ir aizsācis jaunu interviju ciklu, kas saucas „Vērtējam valdību”. Taču patiesībā, izvērtējot šo ciklu septiņu nedēļu ilgumā, redzama īpatna tendence: no septiņiem intervētajiem ministriem četri ir pārstāvējuši vienu un to pašu partiju – Vienotību.

Turklāt, iepazīstoties ar intervijām, kurās jautājumus lielākoties uzdevis savulaik naudas pieņemšanā no Latvijas Bankas un tai sekojušā komplimentārā Ilmāra Rimšēviča intervēšanā pieķertais Pauls Raudseps un tradicionāli Vienotībai simpatizējušais Aivars Ozoliņš, redzams, ka Vienotības pārstāvjiem Kārlim Šadurskim, Rihardam Kozlovskim, Jānim Reiram un kādreizējam Raudsepa biznesa partnerim Arvilam Ašeradenam lielākoties uzdoti „izdevīgi” jautājumi.

Kāpēc jūs esat vajadzīgi politikā, ar ko jūsu piedāvājums Annai Bauskā atšķiras no citām partijām, vai jūs varētu definēt jūsu jauno vienoto ideoloģiju, – tik „sarežģīti” jautājumi uzdoti Vienotības pārstāvjiem, ļaujot tiem bez ierobežojumiem slavēt savu veikumu un politisko piedāvājumu, apgalvojot, ka „mēs esam Eiropas vērtību nesēji” un „esam gatavi smagi strādāt darbus, kurus vienmēr esam darījuši”.

Žurnāls Ir pagaidām nav sniedzis nekādus publiskus skaidrojumus par īpatno „valdības izvērtēšanas” projektu, taču šāda netīksme pret atklātību ir raksturīga gan žurnālam, gan tā izdevējam. Piemēram, AS Cits medijs, kas izdod žurnālu Ir, saskaņā ar Lursoft datiem vēl joprojām nav oficiāli iesniegusi savu patiesā labuma guvēju sarakstu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Megrē
Megrē

Kategoriski šoreiz nepiekrītu rakstā paustajam viedoklim! Žurnāls IR neparko nav pārvērties. Žurnāls IR vienmēr ir bijis Jaunā laika – Vienotības – Jaunās Vienotības reklāmas buklets!

Jānis Bērziņš
Jānis Bērziņš

Orbans tādus sorosistus , kā Nellija , izdzina no Ungārijas , kad pienāks Latvijā šie laiki ?

Lamata
Lamata

Tas jau sen jūtams. IR nav vienīgais no rakstošajiem izdevumiem. Tendenciozitāte, noklusēšana raksturīga visiem bez izņēmuma. Tāpat kā t.s. politologu simpātijas un antipātijas pret politiskajām partijām. Varbūt vienīgi Dienā intervēto atbildes ir patiesas, ja tiek uzdoti intervējamo nesaudzējoši jautājumi.

esmeralda
esmeralda

Kurš ta to nesaprot? Kas jauns pateikts?