Var sagrīļoties “Progresīvo” vadītā koalīcija Rīgas domē, kura ir pretrunā ar topošo valdības koalīciju Saeimā

Staķis, Kossovičs

Situācija, kad jaunajā valdībā gatavojas būt Apvienotais (Pīlēna) saraksts, Nacionālā apvienība, “Jaunā Vienotība” un opozīcijā “Progresīvie”, kamēr Rīgas domē šīs pašas partijas ir vienā koalīcijā, nav palikusi nepamanīta pašiem domes deputātiem, portālā Pietiek.com raksta N.Andersons.

Lai sodītu līdzšinējos partnerus par neņemšanu Saeimas koalīcijā, “Progresīvo” vadītā Rīgas dome novilcina balsojumu par vienu no šobrīd vakantajām vicemēra vietām. Tā atbrīvojusies, vicemēram Edvardam Smiltēnam tiekot ievēlētam Saeimā, kur viņš kļuvis par spīkeru.

Saskaņā ar RD koalīcijas līgumu šis vicemēra amats ir Nacionālās apvienības un Reģionu alianses kopējās RD frakcijas pārziņā, tāpēc frakcija spriedusi, kuru no pārējiem deputātiem virzīt par jauno vicemēru. Sākotnēji publiski izskanēja Eināra Cilinska vārds, līdz viņš pats izlēmis par labu Edvardam Ratniekam.

Taču šobrīd, divus mēnešus pēc Saeimas vēlēšanām, “Progresīvie” novilcina vicemēra ievēlēšanu vakantajā amatā, tādā veidā “atriebjoties” par NA un AS nostāju kategoriski neņemt “Progresīvos” Saeimas koalīcijā.

Ilgi gan šāda novilcināšana nevar turpināties, jo likums nosaka, ka mērs un vicemēri jāievēlē divu mēnešu laikā. Tuvojoties šim datumam, ir zināms, ka “Progresīvo” pārstāvis apstaigājis RD opozīcijas frakcijas, tajā skaitā “Saskaņas” un Krievu Savienības frakcijas, acīmredzot meklējot saskares punktus jaunas RD koalīcijas pamatu veidošanai (“Progresīvo” neomarksistiskā nokrāsa nevienam nav noslēpums), taču pagaidām nav zināms, kādi panākumi bijuši šiem gājieniem.

Zaudētājos var izrādīties mērs Mārtiņš Staķis, kurš pēc izstāšanās no “Kustības PAR” ir bezpartejisks, kuram nav nekādi politiskie resursi un kurš ir pilnīgi atkarīgs no “Progresīvo” labvēlības.

Mārtiņa Staķa vadītā koalīcija šogad jau ir pazaudējusi divus deputātus (apkaimju aktīvistu Kasparu Spundi un bijušo “konservatīvo” Valteru Bergu, kas tagad ir neatkarīgie deputāti un darbojas opozīcijā), tāpēc vēl kādas koalīcijas izmaiņas varētu būt pašreizējam mēram liktenīgas. Tikmēr šādi apsvērumi neierobežo “Progresīvos”, kuru biedrs Mārtiņš Staķis nav un kuriem drīzāk varētu būt izdevīgi virzīt kādu no saviem līderiem par galvaspilsētas mēru.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sija
Sija

Saldais pārītis bildē vai tas tikai fotosesijai?

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Nav jau tik tarki. Kariņa plāns ir tāds, ka Brīnumdaris (Čudars) pēc kāda laika iestāsies progresīvajos deģenerātos. Un līdz ar to, mums viena ministrija būs

No mercy
No mercy

Čudaram vajadzētu sekot Rinkeviča piemēram un pēc vēlēšanām atklāt savu orientāciju. Gejus tauta mīl

Dziesmu un geju svētki
Dziesmu un geju svētki

Baltkrievijas gejus latviešu tauta dievina