Vai Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Garisons šoreiz tomēr neizspruks sveikā?

Jānis Garisons

Aizsardzības ministrijas 220 (vai 330) miljonu afēra sāk pamazām noklust, bet galvenais vaininieks it  kā nekas nebūtu bijis turpina ieņemt savu augsto amatu. Runa protams ir par Jāni Garisonu – agrāk pazīstamu kā Jāni Kurnosovu.

Stāsts, kāpēc Jānis, beidzot darbu Ārlietu ministrijas NVS sadarbības nodaļā, mainīja uzvārdu,  ir ļoti interesants, bet par šo gan citu reizi. Šoreiz ne par uzvārdu, bet par J.Garisona unikālo spēju no jebkurām nepatikšanām tikt sveikā cauri. Uzskaitīsim tikai dažas no skaļākajām lietām.

– Bruņmašīnu Patria iepirkums.

– CVRT iepirkums ar tālāk plānotajiem apjomīgajiem remontdarbiem un rezerves daļu iepirkumiem.

– Slavenais patronu iepirkums, kur ražošana ilgi netika uzsākta, bet “ražotāja” rēķini tika apmaksāti regulāri, jo līgums tika noslēgts uz ļoti neizdevīgiem nosacījumiem valstij. Uzminiet, kurš bija līguma parakstītājs no Aizsardzības ministrijas puses?

Par augstāk minētajiem iepirkumiem  bija ļoti izsmeļošs trauksmes cēlēja ziņojums, kuru var atrast YouTube, tāpēc šoreiz vairāk par pēdējo un skaļāko lietu – 220 miljonu pārtikas iepirkumu.

Sāksim ar pretrunām ministrijas pārstāvju paustajā:

1. Sākumā J.Garisons paziņo, ka viņam neesot kristāla bumbas un bez tās viņš par notiekošo ministrijā neko nezinot, arī par 220 miljonu vērtu iepirkumu ne.

2. Pēc tam aizsardzības ministre Ināra Mūrniece nāk klajā ar paziņojumu, ka tieši J.Garisons bija tas, kurš par šo aizdomīgo iepirkumu uzrakstīja iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Tad kā īsti tur bija? Zināja J.Garisons par šo iepirkumu vai nezināja? Bija J.Garisonam kristāla bumba vai nebija? Ministrijas labākie juristi šobrīd lauza galvas, kā lauzt līgumu ar pārtikas piegādātāju. Ministrijā šobrīd notiek dienesta izmeklēšana, lai saprastu, kas ir atbildīgs par šo līgumu.

 Vai tiešām visu šo nevarēja vienkārši novērst, vai tieši J.Garisonam nebija iespēja noraut STOP krānu un procesu apstādināt?

 Ja J.Garisons būtu pildījis savus amata pienākums apzinīgi, tad ministrija būtu izvairījusies no šī skandāla un nebūtu cietusi NBS reputācija. Ministres kundzei vajadzētu šo lietu vērtēt, vai aizdomīga iepirkuma neapturēšana bija vienkārši nolaidība vai arī kas cits? Vai valsts sekretāra pienākums nav uzraudzīt darbu ministrijā?

Tālāk par summām: ir absolūti skaidrs, ka J.Garisons vispār nav informēts par summu, ko NBS tērē pārtikas iegādei. Sākumā J.Garisons saka, ka summa, kas paredzēta 5 gadiem, ir 8 miljoni. Kaut gan NBS gadā pārtikai iztērē aptuveni 10 miljonus.

Par J.Garisona zināšanām aizsardzības sfērā liecina arī fakts, ka š.g. 29.03 LETĀ parādījās ziņa “Latvija cenšas paātrināt HIMARS un pretkuģu raķešu sistēmu piegādi“, kurā minēts, ka J.Garisons ir devies uz ASV, lai paātrinātu HIMARS piegādi Latvijai. Interesanti, protams, būtu saprast, kā tieši J.Garisons iedomājās šo paātrināšanas procesu? Kā J.Garisons varētu ietekmēt privātas kompānijas darbu un paātrināt ražošanas jaudu?

Neskatoties uz visiem J.Garisona pūliņiem pierunāt rūpnīcas strādniekus strādāt ārāk, š.g. 15.04. parādās ziņa “Mūrniece cer paātrināt «Himars» un krasta aizsardzības sistēmu iegādi“, – tas tik pierāda to, ka  jau atkal J.Garisons netiek galā ar saviem pienākumiem vai arī tas vienkārši ir labs aizbildinājms polittūrismam.

Cik vēl Aizsardzības ministrijas ierēdņu brauks uz ASV paātrināt Himars rūpnīcas strādniekus par nodokļu maksātāju naudu? Būtu labi, ja Saeimas deputāti pajautātu Aizsardzības ministrijas ierēdņiem, vai galu galā ir sanācis paātrināt ražošanas procesu?

Neskatoties uz to, ka J.Garisons acīm redzami netiek galā ar saviem pienākumiem, viņam vēl ir uzticēti VAS “Valsts nekustamie īpašumi” padomes “pagaidu” priekšsēdētāja pienākumi. Kā pagaidu loceklis J.Garisons VAS “Valsts nekustamie īpašumi” darbojas kopš 2019.gada, un, kā teica kādreiz, – nekas nav pastāvīgāks par pagaidu risinājumu.

Šobrīd gan izskatās, ka virs J.Garisona galvas ir savilkušies mākoņi, jo Vecrīgā klīst runas, ka kādā Siguldas dārzā sarunas par J.Garisona nomaiņu jau ir notikušas, vienīgi kāda Ināra šo nomaiņu apsolījās veikt pēc prezidenta vēlēšanām, jo, kā zināms, Ināra vēl joprojām ļoti cer uz šo augsto amatu un uz to, ka partija tomēr, neskatoties uz nespēju tikt galā ar pārtikas iepirkuma skandālu, viņu uz šo amatu izvirzīs otrajā kārtā, tāpēc vēl viens skandāls viņai šobrīd galīgi nav vajadzīgs.

Vai laikā, kad notiek karš Ukrainā, tik augstā amatā mums ir vajadzīgs ierēdnis ar neskaidru biogrāfiju un apšaubāmu kompetenci?

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sega
Sega

Anonīms savārstojums.
Nenovēršam uzmanību no AP šajā lietā.

Un – ieroču tirgus darbojas specifiski. Tas nav alu nopirkt stūra veikalā.

Stienis
Stienis

Anonīms vai nē, bet tomēr par tēmu.

Kurnosovs (segvārds Garisons)
Kurnosovs (segvārds Garisons)

Ko man ble piesējās? Aizsardzíbas ministrs Imants Lieģis iestājas atklāti prokremliskajā progresīvo krievu pasaulē un viņam nekas! Ble normāli? Es te drusku izpalìdzēj Rojas jahtklubam, i vsjo!

aizsardzības ministre linda
aizsardzības ministre linda

Kapēc nav pieminēti “Latvijā” “ražotie” kvadracikli Fox? (kuri pie tam netiek doti robežsardzei, lai viņi varētu labāk apsargāt robežu)

Killemall
Killemall

Robezhsardze NAV armijas struktuura. Tas pirmkaart. Otrkaart, nekam nederiiga robezhsardze tak ir tieshi tas , kas pasuutiits, vai ne?

Teterevu šestjorka Zatlers
Teterevu šestjorka Zatlers

Kamēr Brisele vai Vašingtona pret putina rietumu banku nepiemēros sankcijas, nāksies vien latvāņiem maksāt zelta ordai nodevas.

Badr Gari
Badr Gari

Nekas nebūs, ja jau nesēž līdz šim. Vēl jo vairāk, līguma slēdzēju abas puses vienalga normāli uzvārīsies, jo 100 punkti valsts samaksās astronomisku ņeuztoiku par līguma laušanu, tā vietā lai paņemtu abas puses riktīgi aiz olām par kriminālnoziegumu organizētā grupā. Tieši tāpēc viss ir noslepenots lai tālāk vairs pastalas neceptos. Vispār jau tas ir 330 miljonu līgums, jo šitie kadri pilnīgi noteikti izmantotu iespēju izlietot arī papildsummu. Īsāk sakot, trešdaļa miljarda. Varat iedomāties kā skauda 3A, kad tie apķērās ar kādām kapeikām tie operēja savā laikā.

Sti
Sti

Kāds noziegums pastrādāts un kas tieši nozagts?

jurists levitkucins
jurists levitkucins

Krimināllikuma 177. panta 3. daļa. Krāpšana. Lielā apmērā un organizētā grupā. Noziegums ir pabeigts arī ja veikts viss lai tas notiktu, kaut arī tika novērsts. Tātad – ir noticis krāpšanas mēģinājums. Un nevis nozagts, bet – mēģināts izkrāpt (nauda, protams).